Życie jest piękne

/
9 Komentarzy


Życie jest piękne. Tak. Jest. Nie bywa, nie czasami, nie od święta. Jest. Bo życie to święto. Jeśli nie wierzycie, spytajcie tych, których już nie ma, albo tych, którzy się z nim żegnają, którym zostało niewiele. 


Jeśli tego Wam mało, popatrzcie na dzieci, na ich radość życia, na ich pasję, na ich wiarę w to, że jeszcze wszystko jest możliwe. I nie marudźcie, nie traćcie czasu na dywagacje, na opowiadanie o tym, że wczoraj to może i było pięknie, ale dziś to już sam ugór i szarówka. 

Bo piękno świata i życia nie leży w samym życiu, ale w oczach patrzącego. Jeśli nie ma go w Tobie, niczego nie zobaczysz. Zawsze będziesz ślepy. 


***


Coraz częściej myślę o wakacjach. Przeglądam zdjęcia, śledzę mapę. I bardzo tęsknię za słońcem, za piaskiem pod stopami, za wodą, która unosi i za solą, która zostaje na wysuszonych klapkach.. 

Chciałabym Wam pokazać dziś zdjęcie, które nie jest ani piękne, ani dobrze zrobione. Nie ma w nim niczego szczególnego, ale jednak, jest wyjątkowe. Bo tam się wszystko zaczęło. Tam wymyśliłam Manufakturę i tam pomyślałam sobie, że jeśli zacząć to tak, po prostu, od początku. Bo inaczej się nie zaczyna. Nigdy. 

***


Wszystko to co nas czeka, wszystkie te rzeczy które musicie zrobić, pieśni, które musicie wyśpiewać, podróże, w które trzeba się wybrać i sprawy, których nie można odkładać, zawsze gdzieś mają swój początek. Niech będzie jak to zdjęcie. Wcale nie spektakularne. Wcale nie nadzwyczajne. Ale niech będzie. Niech się stanie. To może być dzisiaj albo jutro. Kluczem jest Twoja decyzja, wytrwałość. 


Zwykle zaczyna się od smutku i tęsknoty. I to jest świetne miejsce żeby zacząć. 


***


Dobrych wakacji.Ps. Może zabierzesz na nie moją manufakturową książkę?  Znajdziesz ją TUTAJ. 


Zobacz również

9 komentarzy:

 1. Tak, życie jest piękne tylko trzeba się na niego otworzyć...
  Małgosiu, cuuudownych wakacj życzę Tobie i Twojej Rodzinie :)
  Inka

  OdpowiedzUsuń
 2. Pozdrawiam chlodzaco w letni upalny dzien;) Bardzo madrze piszesz Malgosiu chlone Twe slowa i fantastycznych radosnych wakacji zycze.Marlena

  OdpowiedzUsuń
 3. Dziękuję, miłych wakacji życzę :)

  OdpowiedzUsuń
 4. "Zwykle zaczyna się od smutku i tęsknoty. I to jest świetne miejsce żeby zacząć" . Piękna myśl i naprawdę prawdziwa. Dobrego lata!

  OdpowiedzUsuń
 5. "pieśni, które musicie wyśpiewać, podróże, w które trzeba się wybrać i sprawy, których nie można odkładać, zawsze gdzieś mają swój początek"
  I ból, który trzeba przeboleć. Ale on też jest piękny. Nie byłoby dnia bez nocy. Pięknych wakacji, Małgosiu.

  OdpowiedzUsuń
 6. Piękno życia sami przecież kreujemy.

  OdpowiedzUsuń
 7. Cudowne słowa, tylko jak przekonać do nich, tych którzy ciągle gdzieś gonią i nie chcą dostrzec, że w tym wyścigu ów cel zasłużonego wytchnienia i szczęścia przychodzi im dzielić w pojedynkę? Jak przekonać osobę z którą przyszło nam dzielić życie, by dostrzegła, że jej wieczne dążenie do doskonałości i idealności sprawia, że po drodze tak wszystkich wk..., że nikt nie ma ochoty z nią tego upragnionego szczęścia dzielić. A w chwili wytchnienia i nie tylko nawet z nią przebywać...

  OdpowiedzUsuń
 8. Cudowny, inspirujący blog! Cieszę się, że tu trafiłam :)

  OdpowiedzUsuń

Twoje komentarze są dla mnie bardzo cenne. Zostaw znak, że byłeś, podziel się swoim doświadczeniem, pamiętaj o empatii.
Komentarze są moderowane.
Dziękuję :)