Jaki będzie 2016? Co nas czeka w 2016 roku? Astrologiczny horoskop na Nowy ROK!

/
6 Komentarzy


Kto nigdy nie przeczytał horoskopu, nie zastanawiał się co nas czeka w kolejnym, 2016 roku, ten niech pierwszy rzuci kamieniem.  Astrologia towarzyszy ludziom od wielu tysięcy lat i nawet jeśli nie do końca przekonują nas jej przewidywania, to warto przyjrzeć się co takiego ma nam do powiedzenia.


Czy  w 2016 spełnimy swoje marzenia, otworzymy się na nowe, świat pójdzie do przodu, politycy przemówią ludzkim głosem, a Ci, którzy sieją burze, wreszcie przestaną mieć wpływ na losy ogółu? Astrologia nie jest w stanie odpowiedzieć z mocą na wszystkie te pytania, ale przekonuje, że to będzie wyjątkowy czas. Czy będziemy potrafili dobrze go wykorzystać?


Co przyniesie 2016 rok? Jaki będzie ten NOWY Rok? 

W astrologii, tak jak w życiu, nic nie zaczyna się w próżni, zawsze dzieje się na pewnym fundamencie i tak samo będzie w nowym roku. Wiele procesów zaczęło się już dawno - w 2007 czy 2008, inne pojawiły się w tym roku i będą kontynuowane w 2016, jeszcze kolejne objawią się w 2016. 

Wszystko to tworzy wokół nas pewien astrologiczny klimat, z którym jak podkreślają astrolodzy jest trochę tak jak z pogodą, czy ciśnieniem atmosferycznym: tworzą ogólne warunki do rozwoju naszych aktywności, ale nie oznaczają jednej uniwersalnej zasady, która sprawdzi się w życiu wszystkich ludzi. Naiwnością byłoby twierdzenie inaczej. 

Astrologia to nie magiczne formułki, ale raczej pewna gałąź wiedzy, która mówi nam o jakości czasu, możliwościach i zagrożeniach. 


Czy więc 2016 oznacza koniec trudnych lat? To zależy. Aby nowe mogło się zacząć, należy naprawdę zamknąć to co stare. Jeśli wchodzisz w nocy związek z bagażem tego, który właśnie się zakończył, nie przepracowując swojego bólu, straty, błędów i zaniedbań, jeśli nie umiesz, albo nie chcesz wyciągnąć wniosków i przyjąć nauki, nic się nie zmieni. Tak jest nie tylko w związkach, ale i w ekonomii, pracy, czy światowej gospodarce.

Ten nowy rok będzie więc okazją do zmian, ale nic nie stanie się samo. Jak ze wszystkim: nie możemy czekać, aż coś spadnie nam z nieba. Dobrze zdawać sobie sprawę z faktu, że to nasze decyzje kształtują nasze życie i otaczający nas świat. A planety będą nas w tym wspierać. 
Astrologia to nie magia, ale gałąź wiedzy,
która może dostarczyć nam wskazówek o jakości czasu.
Od nas zależy co z tym zrobimy. 


Między Uranem a Plutonem


Ostatnie lata na astrologicznym niebie to przede wszystkim wpływ rewolucyjnego Urana i Plutona, który odpowiada za transformacje. 

Bardzo często mówi się o negatywnym wpływie tych planet i zjawiska, które mogliśmy obserwować w tym roku i latach ubiegłych (wojny, kryzys, fala uchodźców, terroryzm), zdają się to potwierdzać. Jednak transformacja i rewolucja prowadzą także do ewolucji i zmian – a te często w naszym prywatnym odbiorze mogą mieć korzystne skutki, albo być zwyczajną koniecznością. Życie to zmiana, nie da się żyć w zastanym świecie.

Działanie Urana i Plutona może przynieść nam w 2016 roku ważne i bardzo oczekiwane  odkrycia, nie powinno doprowadzić do eskalacji problemów na arenie międzynarodowej, ale te które już mamy, same nie znikną. 

Pluton, który przebywa w znaku Koziorożca na naszym niebie od 2008, aż do 2023 roku, będzie miał zasadniczy wpływ także na kształt 2016 roku. 

To planeta głębokich przeobrażeń i transformacji. Struktury tego co znamy chwieją się i muszą je zastąpić nowe. Widać to w życiu społecznym, a także w naszych prywatnych historiach. Co z tym zrobimy, co nowego uda nam się zbudować? To już zależy od osobistych decyzji. 

Bardziej niepokojący dla naszych losów jest Uran w Baranie, który gości na naszym niebie od 2011 do 2019 roku i w 2016 z pewnością będzie miał coś jeszcze do powiedzenia. Oznacza on agresywne, rewolucyjne ruchy, często bardzo niebezpieczne. Jego ostatnia taka obecność w historii ludzkości towarzyszyła dojściu nazistów do władzy i popularyzacji idei nazizmu. Miejmy nadzieję, że potrafiliśmy wyciągnąć wnioski z przeszłości i dziś wiemy już, że żadna szczytna idea, chociażby piękna w teorii, ale niosąca ze sobą agresję i nienawiść, nie może nam przynieść niczego dobrego. 
Nowy rok, także ten 2015, to nowe możliwości,
ale nigdy nie jest tak, że zaczynamy całkiem od nowa.
Pierwszego stycznia wstaniemy rano Ci sami.


Z Jowiszem w codzienności

Bardzo ciekawie zapowiada się wpływ Jowisza na ten nowy 2016 rok. Co prawda dla każdego z nas aktywizuje on inne sfery życia, ale ogólnie rzecz ujmując, jego działanie będzie wspierać zdobywanie dobrych nawyków, rozwój przez to co codzienne, branie odpowiedzialności, pragmatyzm i wprowadzanie do naszego życia praktycznych, konkretnych zmian, które wpłyną na jego jakość. 

Jeśli ciągle nie potrafisz cieszyć się codziennością, trudno przychodzi Ci wprowadzać małe, prywatne reformy i w nich wytrwać, to teraz powinno być łatwiej. To dobry prognostyk dla tych wszystkich, którzy mają noworoczne postanowienia. Jeśli postawicie na dochodzenie do nich krok po kroku, byle systematycznie, w codziennej pracy -powinno się udać!


Z Saturnem w kierunku światopoglądu

Saturn, w przeciwieństwie do swoich rewolucyjnych i transformujących towarzyszy, będzie sprzyjał stabilizacji i umacnianiu zmian - głównie dotyczących światopoglądu. Będziemy pytać siebie o to co naprawdę jest dla nas ważne, kwestionować to w co wierzymy i szukać prawdziwych autorytetów. Jest szansa, że skrystalizują się nam kierunki. 

Jeśli ciągle szukasz, ale nie możesz znaleźć, albo miotasz się między jednym, drugim, a trzecim, tak naprawdę nie mogąc zdecydować się gdzie iść, to teraz będzie czas na to, żeby wybrać. Nie zdziw się, jeśli będą to dość pragmatyczne decyzje. 

Czy można pokusić się o radę na nowy, 2016 rok. Ta na pewno się sprawdzi. 


Rada Astrologa na 2016 roku

Skup się na tym co codzienne i w codzienności szukaj okazji do swojego rozwoju i zmian. Przede wszystkim weź odpowiedzialność za własne życie i pamiętaj, że jakiekolwiek byłyby ogólne trendy, to od Ciebie przede wszystkim zależy co z tym zrobisz. Weryfikuj to w co i komu wierzysz. Częściej niż zwykle mów: SPRAWDZAM. 


Rada Manufaktury

Posłuchaj rady Astrologa, bo czy w to wierzysz, czy nie, to Ty jesteś głównym reżyserem swojego życia. Jeśli potrzebujesz zmian, zmieniaj, krok po kroku. Jeśli coś wymaga weryfikacji, weryfikuj. Czasem wyjdzie na plus, czasem na minus. Jeśli coś się wali, czasem trzeba to po prostu pożegnać. Jeśli coś budujesz, pamiętaj o mocnych fundamentach. Niech Moc będzie z Tobą. 

A jeśli jej szukasz, spotkaj się ze mną na warsztacie, tak na dobry początek 2016 :). 


Niech to będzie dobry rok!
Za konsultację astrologiczną bardzo dziękuję Marii Moonset: www.moonsetstory.blogspot.com i FB. 
Zobacz również

6 komentarzy:

 1. I Tobie - wszystkiego, czego Ci brak. Niech się darzy.

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo fajny artykuł, a rada bezcenna.

  OdpowiedzUsuń
 3. no prawie... ale szukam i szukam... marzy mi się w Polskim internecie jakiś profesjonalny horoskop na 2016r... NIC NIE MA. wszedzie albo cos wyrywkowo (jak tutaj - uran w baranie ok, ale ze jowisz w wadze to juz nie wspomniane)... no i oczywiscie 99.9% ("nieświadomych") oszustów pseudo-nie-astrologów. trzeba to w końcu zmienić. czy naprawdę tak trudno opisać w jakich znakach będą planety w 2016 r. 40mln polaków i nikt nie może tego zrobić? eh. załamka. cała Polska astrologia leży :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. odsyłam do polecanej zresztą wyżej Marii, u której znacznie dokładniej.

   Usuń

Twoje komentarze są dla mnie bardzo cenne. Zostaw znak, że byłeś, podziel się swoim doświadczeniem, pamiętaj o empatii.
Komentarze są moderowane.
Dziękuję :)