Jeszcze będzie przepięknie...

/
5 Komentarzy


Musieli, po prostu musieli. Co to za święto, gdy nic nie płonie. Takie wnioski wyciągam, gdy oglądam newsowe serwisy. Nie chcę jednak o fanatyzmie i radykalizmie, bo o tym było wczoraj. Wolę o nadziei. 

Bo mimo burd, mimo awantur, coraz więcej jest ludzi normalnych i sensownych. Takich jak my. Takich jak WY. Takich jak pewien kibic, który na scenie pod Narodowym powiedział, że ci, którzy palą i biją się z policją na prawo i lewo to chuligani, głupcy i ograniczeni umysłowo degeneraci. 

Ruszyliśmy dziś rano na miasto i oprócz wielu policjantów, panów w czarnych kurtkach o ponurych twarzach, spotkaliśmy także setki warszawiaków, którzy po prostu, po ludzku, przyszli świętować wolność i niepodległość. Z dziećmi, z babciami, z psem, a nawet z kotem. Kupiliśmy flagę, pospacerowaliśmy Nowym Światem. Zwyczajnie.

Wolność jest ważna. Mówmy o wolności naszym dzieciom. Uczmy je jak się ją wyraża, a co jest zaprzeczeniem i złym pojmowaniem wolności. Mówmy o tolerancji i o prawie do wyboru.  Marginalizujmy to co jest złe, głupie i ksenofobiczne. 

Jest szansa, że co roku będzie lepiej. My jesteśmy tą szansą. Nasze dzieci są. 

Cokolwiek by o Polsce nie mówić, możemy być dumni z wielu rzeczy. Tego się trzymajmy. Rysunek by: Marta FrejZobacz również

5 komentarzy:

 1. Małgosiu, wspaniale, że nie skupiłaś swojej uwagi na marginalnej grupie "chuliganów, głupców", osób szukających wrażeń, raczej tych o niskim ilorazie inteligencji. Podkreślajmy to co piękne, wzniosłe i bądźmy dumni z naszej prawdziwej polskości, niezależnie od naszych poglądów, w szerokim rozumieniu znaczenia tego słowa. Pozdrawiam serdecznie Ania G

  OdpowiedzUsuń
 2. To już któreś miejsce, gdzie napotykam takie ładne, wolno-polskie wpisy. Coś w tym musi być. Serce roście :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Po prostu nie ma co się nimi przejmować, a najlepiej nie słuchać w ogóle wiadomości, bo tam tylko takie rzeczy wyławiają :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Właśnie. Należy bojkotować i omijać to, co niszczące, łamiące, burzące. A wyławiać to, co budujące, łączące, tworzące. Amen :)

  OdpowiedzUsuń

Twoje komentarze są dla mnie bardzo cenne. Zostaw znak, że byłeś, podziel się swoim doświadczeniem, pamiętaj o empatii.
Komentarze są moderowane.
Dziękuję :)