Po prostu

/
4 Komentarzy

Kiedy mamy kilka dni dla siebie,  zwykle planujemy, co zrobić, gdzie pojechać, jak spędzić czas. Amelka nauczyła nas elastyczności i dystansu do niezrealizowanych zamiarów, ale i tak, czasami zdarza się, że denerwuje mnie, że to nasze życie takie mało wypełnione treścią, takie miałkie, że czas, przepływa nam przez palce, a przecież mieliśmy zobaczyć to i tamto, zrobić tysiąc rzeczy, z których udał się ledwie promil. Trochę mnie to irytuje, przyznaję. A potem przychodzi taki dzień jak dziś i wiem, że to wszystko bez znaczenia. Bo liczy się tylko to, że jesteśmy razem. 

W końcu ile jeszcze będzie takich chwil jak te? Słonecznych weekendów, gdy nie trzeba się nigdzie śpieszyć? Momentów,  jak iskra, prześwietlających plamę słońca na suficie? Bycia  tu i teraz, bez spinania się, bez udawania, bez przymusu? Życie bywa takie nieprzewidywalne. Mija codziennie. 

Śmierć się klika - napisała dziś moja koleżanka. To prawda, szkoda tylko, że pamiętamy o niej tak krótko, że żyjąc, nie potrafimy doceniać tego co jest, co przydarza się każdego dnia. 

Śmierć nas elektryzuje, ale trywialnie oczywista proza życia szybko zwycięża jej hipnotyczną moc. 

Nie sztuka epatować strachem przed śmiercią, trudniej mówić o radości życia. O tym, że z tej prozy, wychodzi poezja i że ten poemat, który pisze się codziennie, to jest wszystko co mamy. 

Jesień piękna tego roku. Cieszmy się tym. Po prostu. 
Zobacz również

4 komentarze:

 1. Elizabeth: Małgosiu, piękny wpis. Trzeba cieszyć się każdym dniem, każdą chwilą, bo życie samo w sobie jest cudem...ubolewam czasem nad moja "materialą" siostrą, czy przyjaciółką, które ciągle biegną za pieniądzem i nie dociera do nich, aby się zatrzymał i popatrzyły jaki świat jest uroczy...
  Ps Małgosiu mnie zachwyciły!

  OdpowiedzUsuń
 2. piękne zdjęcia i różowe rajstopy:) cudna jesień i masz racje doceniajmy nasz czas i bycie z bliskimi. pozdrawiam marlena

  OdpowiedzUsuń
 3. Kolejny wpis nad którym dziś bardziej pomyśle. Dziękuję Małgosiu.
  Śmierć to najpewniejsza rzecz w życiu i powinniśmy patrzeć przez nią jak przez filtr,który pozycjonuje nam wszystko inne. A tak często zapominamy o niej i zdaje się nam ze jesteśmy nieśmiertelni.

  OdpowiedzUsuń

Twoje komentarze są dla mnie bardzo cenne. Zostaw znak, że byłeś, podziel się swoim doświadczeniem, pamiętaj o empatii.
Komentarze są moderowane.
Dziękuję :)