Podsumowanie konkursu

/
1 Komentarzy
Bardzo dziękuję wszystkim za przesłane i opublikowane recenzje "Bajek o życiu". Bardzo mnie poruszają i sprawiają mi ogromną radość. Słowa mają moc -  bardzo w to wierzę -  a wasze słowa - są tego dowodem. Dziękuję bardzo :) 

A oto i nagrodzone osoby i fragmenty ich recenzji: 

"Bajki trafiły do mnie w czas bardzo trudny - choroby starszej córki, walki z "dzikim lokatorem" i chociaż nie znalazłam w nich recepty, to trzymam się wskazówek - bądź silny, nie poddawaj się, walcz... teraz walczę o nią i dla niej, oczywiście walczyłabym i bez Bajek o życiu ale słowa mają wielka moc, a słowa tak piękne ujęte w opowiadania podwójną... a co z Bajek o życiu ma przeciętny czytelnik? dla mnie najważniejsze przesłanie to: jest tylko teraz, wczoraj jest nieważne, chociaż potrzebne żeby wysnuć wnioski, jutro- to niewiadoma, to tajemnica i niespodzianka... ważne jest dziś, żyj tak, żeby wykorzystać każdy dzień, wycisnąć jak cytrynkę, znaleźć czas dla siebie, dla tego siebie w środku i się nim zaopiekować... żaden dzień się nie powtórzy, nie ma dwóch tych samych nocy jak pisała Szymborska... i o tym chcę pamiętać na co dzień, w tej gonitwie za czasem, którego ciągle brak, żeby się zatrzymać, żeby nie żałować, żeby niczego nie żałować i nauczyć się widzieć szklankę do połowy pełna..."
Edziab


"Podobno wywodzimy się z różnych bajek. Ilu ludzi, tyle opowieści – mówimy. Podobno, bo czasem inne bajki wydają nam się dziwnie znajome. Tak znajome, że… stają się naszą bajką.Nic nie zdarza się przypadkiem. Nie przypadkiem więc trafiłam na blog Autorki i nie przypadkiem znalazły się u mnie Jej "Bajki o życiu". Wszystko ma swój czas, zawsze najlepszy z możliwych – to już wiem. Mój zamysł był prosty: czytać powoli, delektować się, rozmyślać; pozwalać, by poszczególne opowieści znalazły sobie w moim świecie własne miejsce. Taki był mój pomysł, ale okazało się, że "Bajki" mają wobec mnie zupełnie inny plan. A wszystko zaczęło się od zakładek…Niby włożone na chybił trafił w książkę, niby ot tak tylko. Nie przypadkiem jednak wybrały sobie konkretną historię, która przywitała mnie słowami: „Zanim wyruszysz w drogę, zastanawiasz się, dokąd cię zaprowadzi”. To był dla mnie ważny moment, stałam właśnie przed decyzją, przed drogą. Wystarczyło pierwsze zdanie i już wiedziałam: tu jest mój początek, tu zaczynam lekturę, a opowieść "O szczęściu i drodze" dalej mnie poprowadzi. I tak się stało. Posłuchałam jej szeptu: „IDŹ, IDŹ”."
Małgosia, coffeeina 

"W dzisiejszym świecie, tak zabieganym, pełnym gadżetów i błyskotek, bombardującym nas tysiącami bodźców, Autorka zachęca, by na chwilę się zatrzymać. Dostrzec urok tej chwili, poczuć zapach powietrza, dotknąć rozkwitających pąków, usłyszeć ciszę. Bajki każą się zadumać nad tym, co nam umyka. By kiedyś nie żałować, że życie przemknęło obok, że nic z niego nie mieliśmy, że tak naprawdę nigdy nie żyliśmy.

Uroku książce dodają niesamowite ilustracje autorstwa Dariusza Klimczaka. Już one same w sobie są opowieścią!
Myślę, że Bajki są bardzo osobiste, zawierają przecież przemyślenia Autorki. Jestem pewna, że znajdują w nich odzwierciedlenie zarówno szare zwyczajne dni, jak i ważne wydarzenia Jej życia. 
To piękna, mądra książka, do której chce się wracać znów, i znów, i znów."Aleksandra, "Szafa z książkami" 
  


Z nagrodzonymi osobami skontaktuję się mailowo. 

A dla tych, którzy nie mieli jeszcze okazji zapoznać się z Bajkami, a skusiła ich któraś z recenzji,  specjalna okazja. Tylko 10 sztuk, z autografem, w bardzo specjalnej cenie :) 

Kto pierwszy ten lepszy. Zakup możliwy także w opcji bez konta.( zakup bez logowania). 


Zobacz również

1 komentarz:

Twoje komentarze są dla mnie bardzo cenne. Zostaw znak, że byłeś, podziel się swoim doświadczeniem, pamiętaj o empatii.
Komentarze są moderowane.
Dziękuję :)