Słowa dla Szaleńców

/
2 Komentarzy


Ten wpis dedykuję wszystkim. A najbardziej tym, którzy jawnie, lub w skrytości ducha ciągle uważają, że w życiu liczą się wyłącznie zasady i stopień przystosowania do nich. 

Tym, którzy najbardziej na świecie boją się, że będą odstawać. Tym, którzy drżą przed odrzuceniem, wyśmianiem, wytykaniem palcami i obmawianiem za rogiem.  Tym, którzy czują się inni  -  i chcą tą inność w sobie pielęgnować, zamiast skazywać na banicję. Tym, którzy mają odwagę myśleć po swojemu. I żyć w ten sam sposób. Poza schematem, poza głównym nurtem, tam gdzie świeża woda przypływu łaskocze w nogi. 

To dla Was. 
Niech Wam służy!

"Te słowa są dla szaleńców. Nieudaczników, buntowników i tych, którzy sprawiają problemy. 
Okrągłych kołków w kwadratowych otworach. Do tych, którzy widzą rzeczy inaczej. 
Oni nie szanują zasad ani schematów. Możesz ich cytować, nie zgadzać się z nimi, wynosić ich na piedestał albo szkalować. 
Nie możesz tylko jednego; ignorować ich. Bo to oni wprowadzają zmiany. To oni wskazują ludzkości drogę. 
Niektórzy mogą w nich widzieć szaleństwo, my widzimy geniusz. Bo ludzie, którzy mają w sobie dość szaleństwa, by sądzić, że mogą zmienić świat, to ci, którzy go zmieniają. "


Zdjęcia i tekst cytatu: reklama Apple,  1997 r.Zobacz również

2 komentarze:

  1. Jedno tylko mi się tu nie podoba: gloryfikacja, bo "oni nie szanują zasad...", jakby zasady z gruntu były złe. Nieszanowanie zasad samo w sobie nie jest żadną cnotą. Nie każdy bunt jest sensowny i uzasadniony. Chodzi o to, by nie ulegać zaślepieniu i... nie popadać w skrajności. Z ogólną wymową się zgadzam :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Czyli dla mnie też.... Dzięki!!!!

    OdpowiedzUsuń

Twoje komentarze są dla mnie bardzo cenne. Zostaw znak, że byłeś, podziel się swoim doświadczeniem, pamiętaj o empatii.
Komentarze są moderowane.
Dziękuję :)