Zza firanki

/
15 Komentarzy
Choć nie mam w domu ani jednej, a moje okna świecą dziś tylko słońcem, to metaforycznie zajrzyjmy dziś razem za firankę, za którą powstaje moja książka. Po poście, w którym pokazałam okładkę pojawiło się wiele ciepłych słów i życzeń. Bardzo za nie dziękuję i w skrytości ducha ( chociaż powinnam napisać raczej, że w jawności;) liczę na to, że to dopiero początek.  Bo "Bajki o życiu", to moje dziecko wypielęgnowane, wychuchane, i noszone przy sercu dobre 12 miesięcy. Co w nich będzie? Czego można się spodziewać? Historii z życia i o życiu, opowieści które wzruszają, zabierają w podróż do siebie samego i nie pozostawiają obojętnym. We wstępie napisałam: 
Ta książka śniła mi się od wielu lat. Marzyłam, by w końcu powstała: po kilku latach wydeptywania ścieżek, po wielu próbach i gorączkowych staraniach. Jest pieśnią o tym, co kocham i co mnie porywa. Opowieścią, która ma siłę, aby i Was wesprzeć w drodze przez życie i dodać nadziei wtedy, kiedy jej brakuje najbardziej. 

Bajek będzie 50. Niektóre były publikowane na blogu, większość jest zupełnie nowa, wszystkie zyskały nową oprawę i oddech. Ponieważ zamarzyłam, żeby książką była także piękna  - chciałam żeby z przyjemnością brało się ją do ręki i odkładało z westchnieniem na półkę, żeby potem, znów, do niej wracać; postanowiłam, że znajdą się w niej również ilustracje. Do współpracy namówiłam Dariusza Klimczaka, który za pomocą swoich fotomanipulacji, tworzy nowe światy, zaprasza do refleksji, uśmiechu czy zwyczajnie uwodzi obrazem. Bajki o życiu z "foto bajką" tworzą atmosferę, która łagodzi, pociesza i sprawia radość. 

Czy to wystarczy? Czy to będzie piękna i mądra książka? Wierzę, że tak - i mam nadzieję, że zechcenie się o tym przekonać osobiście. 

Zobacz również

15 komentarzy:

 1. Czekam(y) z wielką niecierpliwością! :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Malgosiu, wspaniale dziecko :)) gratuluje i czekam z niecierpliwoscia!

  OdpowiedzUsuń
 3. Wygląda na to, że będę miała kolejną książkę do kupienia i przeczytania.
  Pozdrawiam
  PS Gratuluję wyboru ilustratora.

  OdpowiedzUsuń
 4. Czekam z niecierpliwoscia!

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie mogę się doczekać. Twój sposób pisania, a przez to cała Ty tak bardzo mobilizujesz do zmiany na lepsze.... Dziekuję :)

  OdpowiedzUsuń
 6. czekam bardzo i ja - cichy ale wierny czytelnik :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Wspaniale się zapowiada! Uczta dla duszy i oczu:)

  OdpowiedzUsuń
 8. Gratuluję:)Dzieło pana Dariusza zagościło kiedyś na mojej tapecie nawet, jakoś tak miło widzieć teraz go jako ilustratora Twojej książki:) Ciekawa jestem jej, bardzo, serdecznie naprawdę gratuluję:)Swoja drogą, myślę, że każdy z nas powinien spróbować napisać bajkę, kiedyś bardzo chciałam, teraz jakoś ucichło, ale myślę, że to rozwijające bardzo i przeciekawe, co z nas wychodzi..

  OdpowiedzUsuń
 9. Ciesze sie bardzo i czekam z niecierpliwością!!!

  OdpowiedzUsuń
 10. Czekam z niecierpliwością :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Ilustracje świetne. Znając Twój styl pisania i tematykę na pewno tę książkę kupię i dzięki za bloga, który nastraja pozytywnie.

  OdpowiedzUsuń
 12. Gratuluję i czekam z niecierpliwością, mam szansę na zdobycie egzemplarza z dedykacją?:>>>

  OdpowiedzUsuń
 13. Czekam przestępując już z nogi na nogę z niecierpliwości:)

  OdpowiedzUsuń
 14. da sie nabyc przez jakas ksiegarnie internetowa zagramanica?pozdrawiam i gratuluje.

  OdpowiedzUsuń