Let's do it!

/
0 Komentarzy
Polskie zdanie o tych, którym się udało, o biznesmenach, właścicielach firm, celebrytach i gwiazdach  -  jest dość marne. Mówi się, że pierwszy milion trzeba ukraść, że potem to już jest z górki.  Mówi się też, że sukcesy rzadko są czyste i klarowne, że do celu idzie się po trupach albo przez alkowę. Ludzi, którym się udało traktuje się z rezerwą i podejrzliwością. Widać to w relacjach społecznych, ale także w reakcjach aparatu państwa, który działa raczej z zasadą domniemanej winy, niż prawidłowej, prawniczej domniemanej niewinności. 

Richard Branson, szef olbrzymiej brytyjskiej firmy Virgin, o którym wspomina w fantastycznym wykładzie Jacek Wałkiewicz, to ktoś, kto ponad wszelką wątpliwość odniósł sukces i zapracował na niego własnymi rękami. Nie odziedziczył majątku, nie wygrał w lotto, nie uwiódł córki bankiera. Branson osiągnął swój sukces, jak mówi, głównie dzięki swoim rodzicom, którzy od dziecka przekonywali go, że nie ma rzeczy niemożliwych i namawiali przede wszystkim do aktywności. Kodeks działania i postępowania Bransona to kilka zasad, które nawet jeśli nie zapewnią najbłyskotliwszej kariery w dziejach, to z pewnością świetnie sprawdzą się w życiu, które chociaż kreatywne i zmienne, potrzebuje pewnych ram, w których mogłoby się poruszać. 

Co radzi właściciel Virgin?  


Bierz się do roboty i działaj! 

Nic nie dzieje się samo. Powtarzane w nieskończoność powiedzenie, że każda podróż rozpoczyna się od pierwszego kroku, to frazes -  ale prawdziwy jak mało co na tym świecie. 

Mów "tak", zamiast "nie"

Gdy mówisz "tak" szukasz sposobu, gdy mówisz "nie" szukasz wymówek. 

Rzucaj wyzwania samemu sobie

Stojąc w miejscu narażasz się na zastój i marazm. Ten kto się nie rozwija ten cofa się we własnym rozwoju. 

Stawiaj sobie cele

Życie bez celu jest wegetacją. Jesteś tu po to, żeby działać. Istniejesz by kochać, marzyć i sprawiać, że życie będzie piękniejsze.

Żyj radośnie

Bez radości życie nie ma sensu. Szukaj powodów i pretekstów. Codziennie. 

Próbuj zmieniać świat

Nie tylko możesz, ale powinieneś. Bo każda zmiana na tym świecie zaczyna się od jednostki. Jeśli ty się nie zmienisz, nic się nie zmieni. 

Stój na własnych nogach

Bądź odpowiedzialny za swoje życie, swoje decyzje i własne działania. W ostatecznym rozrachunku, masz wpływ przede wszystkim na siebie. Nie rezygnuj z tego wpływu. Nie stawaj się czyjąś marionetką. 

Bądź uczciwy i otwarty na ludzi

Pomagaj, wspieraj, żyj w ekologii z ludźmi i światem. Dobro wraca, zło krąży. 

Żyj pełnią życia

I kochaj to co robisz. Nie masz nic do stracenia. Tylko własne życie. Jeżeli jest coś, co na prawdę chcesz zrobić – zrób to ! Jaki­kol­wiek jest twój cel bądź pewien, że nigdy go nie osiągniesz, jeżeli nie poko­nasz swo­jego stra­chu i nie odbijesz od brzegu.”
R. Branson 


Bój się i rób co zamierzałeś :) 
Zobacz również

Brak komentarzy:

Twoje komentarze są dla mnie bardzo cenne. Zostaw znak, że byłeś, podziel się swoim doświadczeniem, pamiętaj o empatii.
Komentarze są moderowane.
Dziękuję :)