Szukaj

/
2 Komentarzy
Miarą młodości i starości, według Marka Aureliusza nie był wiek i siwe włosy, ale umiejętność cieszenia się życiem i poszukiwania. Pytanie ciągle od nowa; co dalej? Zachwyt nad światem, nad materią, otwartość na to co przyniesie życie.

Jeśli ciągle wierzysz, że warto szukać, i budzisz się rano, jak dziecko, w oczekiwaniu tego co się zdarzy, z nadzieją, wiarą i entuzjazmem to na pewno jesteś ciągle młody.

W nowym filmie Piotra Trzaskalskiego "Mój rower", wnuczek pyta dziadka, który po alkoholowym upojeniu prawie żegna się z życiem: Czemu pijesz, nie wiesz, że możesz kiedyś od tego umrzeć?  Ten odpowiada: Synku, ja już dawno nie żyję.

Chyba najgorsze co może się człowiekowi zdarzyć, to właśnie taka śmierć za życia. Po niej jest tylko trwanie, pustka i nicość. Nie wiadomo po co to wszystko. Czas przelewa się jak brudna woda. 

Tadeusz Śliwiak pisał:

nie ma takich drzwi, 
których nie warto otworzyć
a kto nie pyta codziennie
"co jest za tymi drzwiami"
ten dawno już umarł
tylko nie wiem o tym 
 
Jeśli nie wiesz co dalej, ale ciągle jesteś ciekaw, to jest dla Ciebie nadzieja. Jeśli o nic już nie pytasz, musisz rozbudzić w sobie ciekawość. Od tego się zaczyna. Na tym się kończy. Bez tego nie ma nic.


Zobacz również

2 komentarze:

  1. bede nudna i znow zapytam jak?:)

    OdpowiedzUsuń
  2. Monika,może tak? http://sphotos-c.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/484162_10150256020659956_85130069_n.jpg

    A tak serio: wiesz, że nie ma jednej jedynej odpowiedzi. Moim zdaniem kluczem jest rozbudzanie tej ciekawości, małe kroki, mikroskopijne; zadania na godzinę do przodu, nie więcej, żeby nie obciążać swojej woli, otwartość: wychodzenia do ludzi, którzy wiedzą i czują tą energię życia, czytanie, słuchanie, odkrywanie.
    Ale Ty pytasz, masz w sobie ciekawość, na pewno więc znajdziesz, pozdrawiam:)

    OdpowiedzUsuń

Twoje komentarze są dla mnie bardzo cenne. Zostaw znak, że byłeś, podziel się swoim doświadczeniem, pamiętaj o empatii.
Komentarze są moderowane.
Dziękuję :)