Jesiennie

/
5 Komentarzy
Jesień jesieni nie równa. Jedne drzewa za moim oknem, już świecą pustymi gałęziami, opuszczają na ziemię resztki żółtych liści, a inne puszą się dumnie w letniej szacie  i żadne chłody i wiatry im nie straszne. "Sprawiedliwości nie ma"  - powiedziałby malkontent. "Różnorodność jest jądrem piękna" - dodałby ten, którego widzenia świata nie ograniczają jedne okulary, czy zawieszona w oknie przybrudzona czasem zasłonka.

Jesień jest jak dojrzałe jabłko:  soczysta, żywa od koloru i smaku, głęboka i odżywcza. Kusi i zaprasza. Chodzimy po suchych liściach, patrzymy w łaskawe niebo, tropimy ślady koloru i odpoczywamy po lecie. 

Czy u Was też tak pięknie? Zobacz również

5 komentarzy:

 1. Lubię jesień - i tę słoneczną, kolorową, i tę deszczową. Jesienne wieczory z książką, herbatą i kocem są takie przytulne, można się w nich bezpiecznie schronić przed wichurą zaokienną...

  Dla Pani jeden z moich ulubionych jesienno-zimowych cytatów:
  "Spokojne przechodzenie jesieni w zimę wcale nie jest przykrym okresem. Zabezpiecza się wtedy różne rzeczy, gromadzi się i chowa jak największą ilość zapasów. Przyjemnie jest zebrać wszystko, co się ma, tuż przy sobie, możliwie najbliżej, zmagazynować swoje ciepło i myśli, i skryć się w głębokiej dziurze, w samiutkim środku, tam gdzie bezpiecznie, gdzie można bronić tego, co ważne i cenne, i swoje własne."
  (z książki Tove Jansson "Dolina Muminków w listopadzie")

  Pozdrawiam.
  Kasia

  OdpowiedzUsuń
 2. Piękny ten cytat, chyba czas wrócić do Muminków!!!! Dziękuję!

  OdpowiedzUsuń
 3. moze i ja powinnam per Pani?
  jest naprawde pieknie, niebo jakies takie zoltawo-niebieskie i wiatr rozdmuchujacy te opadle i probujacy zerwac te trzymajace sie jeszcze liscie. Cos pieknego:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Moniko, w tej rzeczywistości wirtualnej, ale na żywo też; lubię być po prostu Małgosią :) A poza tym lubię anglosaskie you .. uważam, że my Polacy i tak mamy za dużo dystansu do siebie nawzajem, po co stwarzać tego więcej ? Pozdrawiam :))))

  OdpowiedzUsuń
 5. Milo mi cie poznac, Malgosiu:)

  wybacz prosze brak polskich znakow, ale ja z Anglii pisze wlasnie:)

  pozdrawiam cieplo

  OdpowiedzUsuń

Twoje komentarze są dla mnie bardzo cenne. Zostaw znak, że byłeś, podziel się swoim doświadczeniem, pamiętaj o empatii.
Komentarze są moderowane.
Dziękuję :)