Drzwi - nie wyważaj tych, które są otwarte.

/
2 Komentarzy


Pewien król zwołał najmądrzejszych i najodważniejszych ludzi w królestwie i poddał ich następującemu testowi. Pokazał im ogromne, mosiężne drzwi, tak ciężkie, tak grube, tak wysokie, że na ich widok, ugięły się pod większością zebranych kolana. Król zapowiedział, że ten kto je otworzy, zasłuży na wielką sławę, zaszczyty i ogromny majątek.Część zebranych od razu opuściła salę kręcąc głową i mamrocząc coś pod nosem.  Kilku uczonych poczyniło pewne pomiary i szybkie oględziny, ale oni również po chwili opuścili salę, głosząc wszem i wobec, że drzwi otworzyć się nie da. Jeden spryciarz, przeszukał całą komnatę w poszukiwaniu klucza, ale kiedy zajrzał już nawet do mysiej dziury i klucza nie znalazł, postanowił się poddać. 


Znalazł się jeszcze jeden siłacz, o ramionach jak konary drzewa. Ten z całych sił napierał na drzwi, ale oczywiście nie poruszył ich ani o milimetr.  Wreszcie, w prawie pustej sali  pojawił się chłopiec, chudy, blady i trochę kulawy

Podszedł do drzwi, a dwór chichotał. Chcieli go nawet odciągnąć,  wyrzucić na bruk, skąd przyszedł, ale król nie pozwolił. Chłopiec oglądał drzwi z boku i z przodu, lekko opukiwał, aż wreszcie ujął w dłonie mosiężna kołatkę i lekko pociągnął je do siebie. Drzwi stanęły otworem. Okazało się, że nie tylko nie były zamknięte, ale przez cały czas pozostawały lekko uchylone.

Skąd wiesz, że coś jest niemożliwe? Kto powiedział Ci, że Twoje uprzedzenia, to jedyna prawda o świecie? 

Rozwiązania trudnych problemów są przeważnie dziecinnie proste. Wystarczy mieć oczy i uszy szeroko otwarte. I nie tylko szukać, ale jeszcze chcieć znaleźć. 

Czy Ty też, przypadkiem nie wyważasz otwartych drzwi??
Zobacz również

2 komentarze:

  1. Tak, tego właśnie mi brakowało. Tych możliwości.

    OdpowiedzUsuń
  2. Życie generalnie jest proste, tylko trzeba je takim widzieć :-)

    OdpowiedzUsuń

Twoje komentarze są dla mnie bardzo cenne. Zostaw znak, że byłeś, podziel się swoim doświadczeniem, pamiętaj o empatii.
Komentarze są moderowane.
Dziękuję :)