Potwory

/
2 Komentarzy


Dorośli zostając rodzicami biorą na siebie ważną misję. Pozostawmy sprawy wychowawczo – pielęgnacyjne, a przejdźmy do mentalności i sposobu postrzegania świata. Dzieci rodzą się z natury ufne, ciekawe i przyjaźnie nastawione do ludzi. Potem widzą nas, dorosłych jak traktujemy ten świat jak głodnego, straszliwego potwora, który tylko wyciąga swoje brudne, ostre pazury w naszym kierunku. Słyszą, jak mówimy źle o ludziach, oglądają wiadomości,  w których katastrofa za katastrofą, dowiadują się, że trzeba nade wszystko uważać,  być ostrożnym i przewidującym. Strach jest zaraźliwy jak ospa i nie przechodzi w dwa tygodnie.

Nie chciałabym aby moja córka wierzyła w świat czarno – biały; pastelowo miałki, w którym zło jest tylko dekoracją, bo ono istnieje i nie ma co z tym dyskutować.  Potwory też są, ale czasami, jak na pięknej ilustracji Piotra Sochy, można się do nich nawet przytulić. Kiedy przestajemy spodziewać się po nich tego co najgorsze, nagle okazuje się, że za straszną fasadą kryje się miękkie i dobre serce. A cała sztuka, to oddzielić nasze projekcie od prawdziwego "złego".
Zobacz również

2 komentarze:  1. To było parę dni temu, szłam sobie ulicą i nagle - nie wiem skąd - pojawiła mi się w głowie myśl o czekoladzie, potem mózg dopisał do tego hasło 'manufaktura czekolady' (być może widziałam gdzieś taki napis), a potem zdążyłam już zrobić tylko dwa kroki i nagle olśnienie: MANUFAKTURA RADOŚCI! Przeprowadzałam się parę miesięcy temu na inny komputer i wyleciała mi z głowy i z 'ulubionych' ta strona, i nagle wróciła do mnie pokrętnymi drogami, ucieszyłam się tak, że ojej :) nie umiałam już doczekać się by wrócić do domu, poczytać, miałam do nadrobienia chyba trzy miesiące wpisów... cudowny to był wieczór czytania, cudowny :) dobrze jest tu wrócić!

    napisał: aniooool 2012/04/06 13:48:07

    OdpowiedzUsuń
  2. Witaj z powrotem, cieszę się że jesteś, pozdrawiam!!:)

    OdpowiedzUsuń

Twoje komentarze są dla mnie bardzo cenne. Zostaw znak, że byłeś, podziel się swoim doświadczeniem, pamiętaj o empatii.
Komentarze są moderowane.
Dziękuję :)