I choćby na Księżyc

/
2 Komentarzy


Robert Goddard amerykański fizyk zwany dziś „ojcem lotów kosmicznych” był początkowo obiektem kpin całego świata, w tym prestiżowego  „New York Timesa”. Gazeta napisała w 1920 roku, że brakuje mu nawet elementarnej wiedzy, dostępnej uczniowi szkoły podstawowej, o tym, że w przestrzeni kosmicznej nie ma atmosfery, więc rakieta nie ma się jak w niej przemieszczać. 

Goddard nie zniechęcał się mówiąc, że „ trudno określić, co jest niemożliwe, ponieważ marzenie dnia wczorajszego jest dzisiejszą nadzieją i rzeczywistością jutra”.

Kiedy Apollo 11 dotarł na Księżyc, a ludzka noga po raz pierwszy dotknęła  jego powierzchni „Times” wyśmiewał sam siebie i przyznawał się do dawnego błędu. Nie minęło nawet 50 lat, a rzeczywistość i jej postrzeganie zmieniły się diametralnie. Kto 20 lat temu wyobrażał sobie komputery wielkości zeszytu dostępne przeciętnemu Kowalskiemu? Kto śnił o małych jak pudełko zapałek odtwarzaczach muzycznych zdolnych pomieścić gigabajty danych?

Wybitny psycholog Abraham Maslow mawiał, że kiedy uwalniamy się od ograniczoności naszych zwyczajnych celów i zostawiamy za sobą lożę szyderców, mówiących nam: „ to niemożliwe”, „nie da się”, „ to głupota”, ze zdumieniem dostrzegamy, że nagle zaczynamy z hukiem odrywać się od Ziemi. 

 „To właśnie się wydarza, gdy skupimy się na kierunku, w którym chcemy iść, a nie na zgiełku, krzątaninie i pesymizmie codziennego życia” – pisze  Robert C. Cooper w „Zejdź sam sobie z drogi”.

A Ty? Wiesz już dokąd i po co zmierzasz?Inspiracja: „Zejdź sam sobie z drogi” – R.C. Cooper /  MT Biznes.


Zobacz również

2 komentarze:

  1. Pozwolisz, że wydrukuję sobie trzeci akapit tej notki. I będę czytać dla przypomnienia codziennie rano, najlepiej na głos ;) Pisany jak dla mnie. Dziękuję :-)

    napisał: Gość: Fidyrytko, brln-d9ba6189.pool.mediaways.net 2012/04/13 11:35:12

    OdpowiedzUsuń

Twoje komentarze są dla mnie bardzo cenne. Zostaw znak, że byłeś, podziel się swoim doświadczeniem, pamiętaj o empatii.
Komentarze są moderowane.
Dziękuję :)