Zumba

/
1 Komentarzy
Jeśli chcecie zobaczyć jak wygląda radość w najczystszej postaci, rozluźnienie i dobra zabawa; popatrzcie na małe dzieci, albo idźcie na zumbę. Ta forma aktywności fizycznej, stanowiąca połączenie fitnessu i tańca latynoskiego świetnie sprawdza się nie tylko jeśli macie lat dwadzieścia czy dwadzieścia pięć, jest dobra właściwie dla wszystkich lubiących dobrą zabawę, urozmaiconą, niemonotonną aktywność ruchową i poruszającą biodra muzykę.
Zumba mnie zachwyciła, bo w szary wieczór, po całym dniu, wyzwala z nas energię, której się już po sobie zupełnie nie spodziewaliśmy. Nie trzeba iść do nocnego klubu, nie trzeba zakładać nowej sukienki, nie trzeba się malować, wystarczy dres i wygodne buty. Wymachy, potrząsanie piersiami, obroty, imitacja karnawału w Rio, który właśnie dziś w nocy dobiegł końca; równouprawnienie w dobrej zabawie; bez oceniania, bez lansu, bez konieczności nakręcania się alkoholem czy duszenia w pomieszczeniu przesyconym tytoniowym dymem.

Dzieci tańczą w sposób nieskrępowany. Moja półtoraroczna córka kiedy słyszy muzykę przerzuca biodro w lewo, w prawo, łapie się za ręce i kręci pupą twista. Bez znaczenia, czy jest to w centrum handlowym, na poczcie, czy w domu przed telewizorem, z którego świeci sztucznym światłem reklama telefonii komórkowej. Z wiekiem z tego wyrastamy, stajemy się sztywni jak kij, wstydzimy się, powtarzamy, że nie umiemy, nie wiemy jak, nie wypada, boimy się wyśmiania, szyderstwa, patrzymy na siebie bardzo krytycznie. Znalezienie dorosłego, który na trzeźwo zatańczy przed znajomymi solo, graniczy z cudem.  

Na zumbie spotkałam panie po 60  w trwałej i gertrach oraz dziewczyny z gimnazjum, w różowych tenisówkach. Wszystkie świetnie się bawiły.  Jedne tańczyły jak urodzone w szkole samby, inne ledwo nadążały za rytmem. Bez znaczenia. Endorfinowy zastrzyk radości gwarantowany.


Zobacz również

1 komentarz:

Twoje komentarze są dla mnie bardzo cenne. Zostaw znak, że byłeś, podziel się swoim doświadczeniem, pamiętaj o empatii.
Komentarze są moderowane.
Dziękuję :)