Nowy Rok

/
1 Komentarzy
Jaki  mały, jaki cichy, śpi przy piersi, łaskoczą go w nos brodawką, a on nic, to possie, to zadrzemie, ręce rozłożone, osesek, maleństwo. Szybko rośnie, nabiera sił, staje na nogi, wszystko zmienia. Niesie dary; w beciku; w kołysce, nic nie widać, a jednak pełno. Najpierw otwiera nam oczy, najpierw nas budzi; wrzaskiem o świcie, umie domagać się swego.  To zmienisz, to wyrzucisz, to zamkniesz, to otworzysz; mówi, chociaż nie otwiera ust.  Kradnie wolne chwile, kusi pieszczotą, oszałamia uśmiechami, jak co roku, nabieramy się na to, uciekamy przed nim, goni nas w zachwycie, już półmetek, już chwila, roześmiany gówniarz o trzech zębach.  Dorasta szybko, a my z nim, oniemiali zachwytem nad wiosną, upojeni latem, jesienią jakby dojrzalsi, zrywamy jabłka, karmimy ptaki, czekamy na zimę.
Z nim wszystko się zaczyna, z nim wszystko się kończy by zacząć na nowo, okrągły na twarzy jak pętla czasu, kolejna i kolejna, wieczne odradzanie, wieczne odchodzenie; jak w życiu.
Przynosi białe kartki, zastrugane kredki, o tu jest słońce mówi; namaluj, o tu las, pójdźmy tam, zaprasza. Jego zachwyt nad światem można jeść łyżeczką, krótkie spodenki odsłaniają łydki, nie lubi czapki ani rękawiczek.  
Pan Rok, pan Roczek, kolejny, następny, jak prezent od losu. Gwiazdy świecą jak świeciły, dzień przychodzi raz za razem, niebo nad głową, ptaki na dachu, a w nas, jak prezent; dziecięcy dar największy; uśmiech, łaska miłości i ciekawość tego co będzie jutro.


Zobacz również

1 komentarz:  1. Piękne :)) Ja lubię, kiedy ten roczek taki mały, taki świeży, taki niewinny i czysty ;)) I wszystko dopiero przed nami :D

    napisał: Gość: Aurora, 89-73-17-124.dynamic.chello.pl 2012/01/01 10:00:13

    OdpowiedzUsuń

Twoje komentarze są dla mnie bardzo cenne. Zostaw znak, że byłeś, podziel się swoim doświadczeniem, pamiętaj o empatii.
Komentarze są moderowane.
Dziękuję :)