Dorośnij

/
0 Komentarzy
Zamarudziłaś Kochanie w dzieciństwie grząskim jak lukier, zabawiłaś za długo, zapomniałaś o wszystkim. Kokardy Ci się rozwiązały, koraliki  spadły ze sznurka; pantofelki z perełką już ledwie na czubek stopy, ale ty dalej tańczysz i chowasz się pod krzesło. Dorosłość jest nudna  - mówisz.  Wiatr rozwiewa po świecie twoje myśli, nosi je od wioski do miasta, podrzuca kukułkom do gniazdek,  gramoli się na kominy i wrzuca jak dowcipy, prosto w same palenisko.
Trudno jest dorosnąć – mówisz.  Można przecież udawać; że się jest Tam, a nie wychodzić Stąd, można się bawić lalkami, stroić w cekiny, dziś kochać, jutro nienawidzić. Zmienność niech będzie stałością -  wykrzykujesz – i już biegniesz za kolejną przygodą.
W twoim oknie świecą się światełka zdarzeń; kwitną kwiatki wątpliwości. Zamajaczyłaś mi dziś za zasłoną; dziewczynka w sukience w groszki, co wklepuje krem na pierwsze zmarszczki.
Tak bardzo się boisz, wiem. Możesz zaprzeczać, możesz chichotać, możesz pukać się palcem w czoło, to zabawne -  mówić. Mnie nie oszukasz, mnie nie zwiedziesz. Śmierć Ci się śni po nocach, a dorosłość depcze po piętach. Myślisz, że jeśli zastawisz drzwi, jeśli uszczelnisz myśli szmatkami i poduszkami w misie to nie wejdą. A one drwią z Ciebie, palą fajki na mrozie, przydeptują niedopałki, stoją, gawędzą, czekają.
Nie ominie Cię  to Kochanie.  Możesz chodzić w szlafroczku w gąski, możesz kupować buty z motylem, możesz odkładać decyzje jak kapitał na stare lata. Ale kiedyś Cię dopadną. Zapytają, podsumują, zabiorą. Szkoda Ci będzie tego czasu jak kryształ; tych lat, kiedy zamiast żyć, czekałaś na życie, tych minut wahania, tego wysiłku, tych smutków, tych ciągłych wątpliwości. 
Ustaw więc je na półkach, laleczki, gwiazdeczki, misie; atrybuty czasu, który minął. Pozostaw, pożegnaj, ucałuj.  A nade wszystko dorośnij.  Najwyższy czas; lepszego nie będzie.


Zobacz również

Brak komentarzy:

Twoje komentarze są dla mnie bardzo cenne. Zostaw znak, że byłeś, podziel się swoim doświadczeniem, pamiętaj o empatii.
Komentarze są moderowane.
Dziękuję :)