"Też tam byłem"

/
1 Komentarzy

"(...) głęboki żal jest niczym jakieś konkretne miejsce, przecięcie współrzędnych na mapie czasu. Kiedy stoimy w tym lesie smutku, trudno nam sobie wyobrazić, że będziemy w stanie odnaleźć drogę do jakiegoś lepszego miejsca. Jeśli natomiast ktoś nas zapewni, że już kiedyś stał w tym samym miejscu, ale zdołał się stamtąd wyrwać, może nam dać to nadzieję.
- Więc smutek to miejsce?- spytał Giovanni.
- Czasami ludzie żyją tam latami -odparłam"
Smutek, przygnębienie, rozczarowanie, żal - Ci niemi wrogowie radości i miłości są nam tak samo bliscy jak każde inne ludzkie uczucie. Czasami wydaje się nam, że dół w który wpadliśmy jest tak głęboki, że nikt ani nic nie zdoła nam pomóc w wygrzebaniu się z niego. A to nie jest prawda. Pomocy trzeba szukać i o nią prosić; nawet jeśli oznacza ona desperacką walkę o swoje dobre życie. Trzeba słuchać ludzi, którzy pokonali swoje przeciwności i z uśmiechem powrócili na stronę światła. Przecież obiektywnie rzecz biorąc, każdy z nas "  TAM był".  

Cytat pochodzi z : "Jedz, módl się i kochaj"- Elizabeth Gilbert /wyd. Rebis


Zobacz również

1 komentarz:  1. hej, to jedna z moich ulubionych ksiazek, na poczatku autorka przezywa osobista tragedie i nie wie co zrobic ze swoim zyciem, wiec, zaczyna wszystko od poczatku i wybiera sie w przepiekna podroz, odkrywajac zakamarki samej siebie. lubie ta ksiazke wlasnie za to , ze ta kobieta potrafila przejsc blokade ktora sama sobie zrobila. i tak naprawde jest, nie jestesmy szczesliwi gdy zyjemy z dnia na dzien nie znajac celu, ostatnio o tym myslalam, czy majac plan na zycie, na szczescie, bylibysmy szczesliwsi???
    czy ten smutek wlasnie z tego wynika, z braku celu w zyciu?? gdy sie go znajdzie kazdy dzien jest jasniejszy w dazeniu do szczescia!! pozd A.

    napisał: blueadada2 2010/03/18 18:25:59

    OdpowiedzUsuń

Twoje komentarze są dla mnie bardzo cenne. Zostaw znak, że byłeś, podziel się swoim doświadczeniem, pamiętaj o empatii.
Komentarze są moderowane.
Dziękuję :)