Optymizm Edisona wg "The Foundation for a Better Life"

/
0 Komentarzy
Fundacja na Rzecz Lepszego Życia - została powołana aby popularyzować takie wartości jak optymizm, uczciwość, opiekuńczość czy chęć pomocy innym.
Przy pomocy Internetu, radia, telewizji, ulicznych bilbordów; zachęca ludzi do wspinania się na wyższy poziom egzystencji, do dzielenia nadzieją, dobrocią i optymizmem.
Oglądając stronę fundacji zwróciłam uwagę na jej billboardy.

Oto jeden z nich ze specjalną dedykacją dla tych, którzy uważają, że nic im w życiu nie wychodzi i ciągle się mylą:


"Za 10 000 próbą pojawiło się światło" Thomas Edison.

Oto krótki życiorys naszego bohatera:

Edison jest wynalazcą żarówki i 1093 innych opatentowanych urządzeń. Ponieważ był niezwykle ciekawy wszystkiego i zadawał miliony pytań, został przez nauczyciela uznany za opóźnionego w rozwoju:  po 3 miesiącach opuścił szkołę  aby nigdy do niej nie wrócić.  Na skutek przebytej szkarlatyny i prawdopodobnego poturbowania przez konduktora w pociągu-stracił częściowo słuch. Dom rodzinny opuścił w wieku 15 lat - tak zaczęło się jego dorosłe, pełne przygód życie.
Mimo że często był bez grosza i bez dachu nad głową, nigdy się nie podawał i nie tracił wiary. Aby jego żarówka zaczęła świecić -  musiał próbować ponad 10 tyś razy!!!!
Gdyby nie jego niezłomna nadzieja i optymizm, nic by nie osiągnął - a świat - kto wie - może do teraz dzień kończyłby przy świetle świecy...
 Więcej inspiracji i bilbordów na stronie fundacji -  polecam serdecznie :)


Zobacz również

Brak komentarzy:

Twoje komentarze są dla mnie bardzo cenne. Zostaw znak, że byłeś, podziel się swoim doświadczeniem, pamiętaj o empatii.
Komentarze są moderowane.
Dziękuję :)