Babcine mądrości

/
0 Komentarzy
Byłam kiedyś na warsztatach, na których prowadząca poprosiła o przywołanie w pamięci ważnych, mądrych kobiet, które miały wpływ na nasze życie. Prawie każda z nas, taką kobietę miała, zadanie to wywołało na naszych twarzach uśmiech zadowolenia, odprężenia i taką jasną prostą radość.
 Mądrę kobiety w naszej historii:  często  pozornie zwyczajne, czasami bezkompromisowe;  takie które mówiły lub mówią prostym przekazem:  Tak jest Tak, Nie jest Nie. Mądrość, która się nie dewaluuje, nie  starzeje, nie przebiera w słowach i nie rozmienia na: "wypada, nie wypada".
Taką mądrością przemawiała Babcia Twylah Nitsch – nauczycielkę duchową i szamanka z plemienia Seneka. Z niezwykłą prostotą i wielkim poczuciem humoru łączyła w sobie mądrość i miłość do Matki Ziemi i wszystkich jej dzieci. Ta starsza kobieta, mimo że przyjeżdżali do niej po naukę, uśmiech i poradę ludzie z całego niemal globu, zachowała lekkość i dziecięcą iskrę, potrafiła śmiać się i bawić -  nie zwracając uwagi  na to czy wygląda śmiesznie, czy coś wypada lub nie.
Znana jest historia wizyty Dalaj Lamy u Babci Twylah, kiedy to dwoje starszych ludzi idących po oblodzonej i ośnieżonej ścieżce przewróciło się; wywołując panikę wśród przerażonych mnichów i członków świty. Dalaj Lama i Babcia Twylah odwrócili się do siebie i wybuchnęli śmiechem: następnie jak dwójka dzieciaków zaczęli bitwę na śnieżki.
O mądrości i naukach słynnej szamanki napiszę innym razem, dziś życzę Wam takiego uśmiechu, dystansu do siebie i radości. Na weekend i na dłużej.
Czerpcie mądrość od waszych rodzinnych przewodników duchowych – od waszych osobistych szamanów i szamanek domowych ognisk; którzy radzą, dbają i okazują prostą zwyczajną miłość:  zaklętą w ciepłym swetrze, w upieczonym świeżo cieście drożdżowym, czy zwykłej radości z waszego widoku. Korzystajcie póki możecie, nic w końcu nie trwa wiecznie..


Zobacz również

Brak komentarzy:

Twoje komentarze są dla mnie bardzo cenne. Zostaw znak, że byłeś, podziel się swoim doświadczeniem, pamiętaj o empatii.
Komentarze są moderowane.
Dziękuję :)