Plany na nowy Nowy Rok

/
0 Komentarzy
Nowy Rok to czas podsumowań. Planujemy, cieszymy się na nowe wyzwania, ale nieraz także gubimy się w gąszczu własnych oczekiwań. Czasami boję się celów jakie przed sobą stawiam, myślę, że jeśli będą zbyt ambitne, zbyt trudne i jeśli nie uda mi się ich do końca wypełnić to spotkam się z sobą za rok, stanę przed lustrem i krzywo patrząc sobie w oczy powiem, że zawiodłam. Jak zwiększyć prawdopodobieństwo sukcesu? Jak planować, żeby nie spalić się już na starcie? Co wybrać? Co sobie odpuścić?
Na pewno cele, jakie sobie stawiamy muszą być konkretne: namacalne, policzalne i sprawdzalne. Plan musi mieć ramy: nie: schudnę 20kg , tylko od jutra jem 1500 kcal i w poniedziałki, środy i piątki ćwiczę co najmniej godzinę, w ten sposób tracę ok 1 kg tygodniowo i moje 20 kg rozłoży się na ok 5 miesięcy uczciwej pracy nad sobą. Nie: wybiorę się w podróż do Grecji, ale :co miesiąc odkładam 200 PLN -choćby się waliło i paliło, choćbym miała nie kupić sobie nowej sukienki, nie iść do teatru, jeździć komunikacją miejską zamiast autem, nie chodzić do restauracji, kupować tańsze kosmetyki itp.
Takie planowanie ma oprócz skuteczności jeszcze jedną ważną cechę: w trakcie; czasami okazuje się, że na pewnych sprawach jednak aż tak bardzo nam nie zależy: uświadamiamy sobie, że nie chcemy, nie możemy ponieść takiego ciężaru, lub rozkładamy go na dłuższy czas, mniejsze kawałeczki, które przy systematycznym i rzeczowym podejściu również prowadzą do celu: dłuższą drogą - ale zawsze w wyznaczonym kierunku.

 W nowym roku życzę Wam samych sukcesów. Porażek też: ale niech nie będą  jałowe, niech Was uczą i prowadzą. Wytyczajcie cele i idźcie swoją drogą. Jak?? Może inspirację znajdziecie w słowach Billa Newmana. Powodzenia!


Dziesięć sposobów na sukces Billa Newmana

1. Panuj nad swoimi myślami. Twoje  życie zależy od Twojego nastawienia.
2. Wytycz sobie konkretne cele i dokonaj słusznych wyborów.
3. Pracuj nad tym, co mówisz. Bądź pozytywny. Pamiętaj, nie ma zwycięstwa bez ryzyka porażki.
4. Bądź odpowiedzialny, działaj. Pamiętaj, stojąca woda jest bezużyteczna.
5. Przezwyciężaj kłopoty i urazy. Miarą sukcesu jest umiejętność skutecznego rozwiązywania problemów. Pamiętaj, jedynym miejscem, gdzie ludzie nie mają kłopotów, jest cmentarz.
6. Zadawaj się z odpowiednimi ludźmi.
7. Pracuj mądrzej niż ciężej. Wrażliwość na szczegóły to klucz do sukcesu, stawiaj sobie cele , motywuj się, dawaj z siebie wszystko, działaj, nie zwlekaj
8. Rób więcej, niż się od Ciebie oczekuje. Różnica między tym co dobre a doskonałe, to odrobina dodatkowego wysiłku.
9. Bądź wytrwały. Zwycięzcy nigdy nie rezygnują.
10. Bądź zaangażowany.


Zobacz również

Brak komentarzy:

Twoje komentarze są dla mnie bardzo cenne. Zostaw znak, że byłeś, podziel się swoim doświadczeniem, pamiętaj o empatii.
Komentarze są moderowane.
Dziękuję :)