"Zmienić sie i być szczęśliwym"

/
0 Komentarzy
"Changer pour le bonheur"  to tytuł książki Alain Losier francuskiego psychoterapeuty, trenera i specjalisty od NLP. Książka to poradnik z gatunku literatury motywacyjnej, ale nie "uszczęśliwiająca" na siłę, nie płytka i prosta. Losier pisze o tym, że za szczęście jesteśmy odpowiedzialni sami i namawia do podjęcia ryzyka i wiary w to, że możemy o nie sami zadbać.
Ponieważ koniec roku to czas podsumowań, czas podejmowania zobowiązań i planowania kolejnego roku , to może zaplanujecie sobie ... szczęście??? Inspiracją do tego planowania i do śmiałego spoglądania w przyszłość niech będą słowa ze wstępu do książki, napisanego przez Jacques Salome:

" Mam ochotę nazwać książkę Alaina Losier "spotkaniem  ze szczęściem" . Każdy z nas może oczywiście improwizować, liczyć na dar losu, na szczodrość bogów lub opiekę aniołów, która pomoże spotkać ten cudowny stan duszy jakim jest szczęście. Być może jednak, możliwe jest to do czego chce nas przekonać ta książka, a mianowicie, że można się zmienić aby być bardziej zadowolonym z życia, odważyć się i spotkać to co najlepsze w nas  i w innych ludziach - ponieważ wspólne dla szczęścia jest to, że lubi ono być dzielone między ludźmi.
Szczęście nie może być egocentryczne, nie może pozostać uwięzione w nas, wzrasta i pięknieje dzięki temu, że łączy się je i obdarowuje nim innych. (...)
Wydaje mi się, że dziś maltretujemy szczęście. Nie zadowalamy się już tym , że go pragniemy, szukamy, przyjmujemy. Zaszczuwamy je i naganiamy w pułapkę jak zwierze, ponieważ go wymagamy, chcemy je konsumować każdego dnia, w każdej chwili, chcemy by stało się naszym daniem codziennym. (...)
W świecie, który niesie nam tyle niepewności i kłopotów, wydaje mi się ważne, aby postawić na kilka takich punktów zwrotnych, kilka boji, stałych spraw, które nas trzymają w pionie i dają naszemu życiu więcej sensu, łatwości, a przede wszystkim więcej przyjemności. "
Czego Wam i sobie życzę  na nowy rok :)Zobacz również

Brak komentarzy:

Twoje komentarze są dla mnie bardzo cenne. Zostaw znak, że byłeś, podziel się swoim doświadczeniem, pamiętaj o empatii.
Komentarze są moderowane.
Dziękuję :)