O końcu roku i moim niebie

/
0 Komentarzy
No to już prawie już. Choinka, prezenty, pyszne jedzenie, spełnione marzenia, uśmiechy dzieci.
Rok się kończy, to czas podsumowań, czas przeglądania się w lustrze, zamykania spraw, podliczania zysków i strat.
Oto moje resume z zeszłego roku:
"Niebieskie chmury na wysokości 13 tyś stóp. Słońce zachodzi gdzieś nad Europą, w dole majaczą światła wielkiego miasta. Czuję spokój, ciszę, radość i spełnienie.
Mój mąż akceptuje mnie i kocha – podobnie jak ja jego. Żyjemy spokojnym życiem w niespokojnym mieście. Nie słuchamy wiadomości o kryzysie. W moim życiu było ich już wiele, przetrwałam i  wyszłam z nich silniejsza i wzmocniona. Jestem ognioodporna, mam dużo siły i wiem czego pragnę.
Start trwał długo -  pas był pełen dziur, niektóre z nich sprawiły, że zwolniłam, ale żadna mnie nie zatrzymała. Kiedy patrzę na minioną dekadę myślę, że udało mi się. Że warto było wierzyć i ryzykować, że warto było potykać się i wstawać.
Delikatne promienie wieczornego światła – samolot wznosi się coraz wyżej -  moja podróż wreszcie trwa. Doczekałam się. Lecę.  Zanim wyląduję i wrócę na ziemię, chcę przeżyć jeszcze wiele dobrych i wartych pamięci dni. Chcę gładzić mój rosnący brzuch i łaskotać po stopie niemowlę.  Chcę cieszyć się ciszą i akceptacją w ramionach mojego męża. Chcę oddychać powietrzem nad oceanem i karmić oczy widokiem wysokich gór. Obserwować świat pełen kolorów i odcieni, rozszerzać źrenice ze zdziwienia nad urodą świata i jego różnorodnością. Pragnę śmiać się ze szczęścia, z pokorą i odwagą znosić porażki, przełamywać swoje ograniczenia. Starzeć się w pogodzie ducha i akceptacji mijającego czasu. Szanować swoje ciało i duszę. Spełniać marzenia i akceptować ograniczenia.
Cokolwiek by się działo, następna dekada będzie czasem mojego lotu  -  raz będzie wyżej, raz niżej, ale niebo należy do mnie. Zasłużyłam na nie."


Zobacz również

Brak komentarzy:

Twoje komentarze są dla mnie bardzo cenne. Zostaw znak, że byłeś, podziel się swoim doświadczeniem, pamiętaj o empatii.
Komentarze są moderowane.
Dziękuję :)