Światowy Dzień Życzliwości

/
0 Komentarzy
Trzynasty listopada i do tego piątek. Trudno wyobrazić sobie bardziej pechowe zestawienie dat. Francuskie wydanie “Psychologies” I miesięcznik Metro – a także amerykańskie stowarzyszenie „ACT of Kindness” postanowili odczarować ten dzień i ogłosić go Światowym Dniem Życzliwości. Inicjatywę popieram i podpisuję się pod nią obiema rączkami.
W dzisiejszych czasach króluje indywidualizm i każdy żyje dla siebie. Jednak w czasach kryzysu, tym bardziej potrzebujemy związków między nami i solidarności aby stawić czoła temu wszystkiemu co nas spotyka. Życzliwość stała się koniecznością – dlatego pokażmy tego dnia, że jest ona wyrazem naszej inteligencji i siły. Miejmy odwagę rzucić wyzwanie cynizmowi, przezwyciężyć nasze ograniczenia i zmienić zachowanie. Nauka dowodzi, że ludzie życzliwi żyją zdrowiej i dłużej.
Spróbujmy wszystkich rozmiarów i kolorów jakie może przybrać życzliwość: uprzejmości, uczynności, uśmiechu, dobrych słów i  przede wszystkim dobrych czynów. Sprawmy, że stanie się  ona bardziej zaraźliwa niż grypa.
Co możemy zrobić?  Podarować nieznajomemu usmiech. Dać kwiaty komuś kto ich dawno nie dostał, a z całą pewnością potrzebuje. Obdarzyć komplementem. Zaserowować herbatę  Opowiedzieć żart. Zapytać kogoś zagubionego czy możemy  mu jakoś pomóc. Kupić czosnek od Pani spod sklepu. Niech marznie krócej. Podziękować ekspedientce, może poczuje się dzięki temu bardziej potrzebna. Okazać wdzięczność tym, którzy nas obdarzają  dobrym słowem, czułością, miłością.
Nie możemy zrobić wszystkiego, ale możemy zrobić małą, z pozoru nic nie znaczącą rzecz. Być może nie zmieni ona czyjegoś życia, ale może wywoła uśmiech, może będzie kroplą, która dodana do rzeki życia sprawi, że popłynie ono inaczej.
Możemy też wysłać kartkę. Jako nitkę nadziei. Jako przejaw życzliwości. Niech inspiruje innych:


Kartki do pobrania z :  www.actsofkindness.org


Zobacz również

Brak komentarzy:

Twoje komentarze są dla mnie bardzo cenne. Zostaw znak, że byłeś, podziel się swoim doświadczeniem, pamiętaj o empatii.
Komentarze są moderowane.
Dziękuję :)