O sile marzeń: czyli wszystko jest możliwe

/
1 Komentarzy
To co człowiek jest w stanie sobie wyobrazić jest do zrealizowania. To zdanie wydaje się Wam trochę zbyt przesadzone? Posłuchajcie:

Bracia WRIGHT, marzyli, że człowiek będzie mógł przemieszczać się w powietrzu. Wyobrażali sobie, że pewnego dnia maszyny będą w stanie latać. A prawo ciążenia Newtona: pytali pełni wątpliwości i kpin obserwatorzy ?? Tych ludzi uważano za szaleńców, aż 17 grudnia 1903 roku, Wibur et Orville – wtedy 36 i 32 – letni, przeprowadzili próbę, w wyniku której udało się przelecieć kilkanaście metrów na plaży w Kill Devil. Kilka osób, które widziało te wydarzania, nie miało wątpliwości, że brali udział w narodzinach lotnictwa.
Trochę później, Herge w albumie o TINTINIE pisał o chodzeniu po Księżycu. W tamtym momencie, nie potrafiono sobie wyobrazić, że człowiek będzie  w stanie przemieszczać się w przestrzeni i lądować tam gdzie chce z chirurgiczną precyzją.
Dalszy ciąg tej historii znacie. Spójrzcie w powietrze. Dziś samoloty z milionem ton ładunku suną po niebie, rakiety z ludźmi na pokładzie podróżują po galaktyce.
Czy nie jest to niesamowite?
Nie wierzcie więc tym, którzy mówią, że to czego pragniecie jest nieralne, głupie i utopijne.
Zacytujcie im, którąś z tych historii.

Na podstawie: Alain Losier: "Comment donner la vie a vos reves"


Zobacz również

1 komentarz:

  1. Not јust that, you can indulge іn furtheг peгforms аlthοugh wearing this.


    Alѕo visit my page :: read more�

    OdpowiedzUsuń

Twoje komentarze są dla mnie bardzo cenne. Zostaw znak, że byłeś, podziel się swoim doświadczeniem, pamiętaj o empatii.
Komentarze są moderowane.
Dziękuję :)