Piątkowy wieczór :)

/
0 Komentarzy
Dalszy ciąg sposobów na weekend wg. " Psychologies"

Doceń spokojny wieczór i cichą noc

Społeczeństwo oczekuje od nas, że będziemy uprawiać bujne życie towarzyskie: zwłaszcza w piątkowy i sobotni wieczór; tym bardziej jeśli jesteśmy młodzi i mieszkamy w dużym mieście. Presja bywa silna, chęć odreagowania stresów tygodnia przez hipnotyczny taniec lub morze alkoholu kusząca, ale przeważnie przynosi skutek daleki od zamierzonego.

Właśnie dlatego decyzja o pozostaniu w domu w pierwszych godzinach weekendu, może mieć na nas zbawienny wpływ. "Pozytywna samotność, może dać nam wewnętrzny pokój, i sprawić, że poczujemy większą kontrolę nad swoim życiem"- mówi Dr.David Gershaw z Uniwersytetu Arizona.
Więc, jakie plany na wieczór????

I jeszcze na temat dłuższego spania podczas weekendu:

Badania pokazują, że spanie w sobotę i niedzielę o wiele dłużej niż w czasie pracowitego tygodnia , może rozregulować nasz rytm i sprawić, że ciało i umysł będą rozchwiane i pogrążone w letargu przez cały weekend. Lepiej więc położyć się spać trochę wcześniej niż zwykle i wstać normalnie: tak aby mieć czas na cieszenie się weekendem i pełnym energii, wypoczętym umysłem.Ps. Wszystkie informacje czerpane z "Psychologies"  są w moim wolnym tłumaczeniu. Oznacza to, że dodaję często słowa, lub wyrażenia, tak aby brzmiały dobrze w języku polskim -  czasami zwroty angielskie są nieprzetłumaczalne, ewentualnie wyglądają  w polszczyźnie nienaturalnie i sztywno.


Zobacz również

Brak komentarzy:

Twoje komentarze są dla mnie bardzo cenne. Zostaw znak, że byłeś, podziel się swoim doświadczeniem, pamiętaj o empatii.
Komentarze są moderowane.
Dziękuję :)