10 sposobów aby odzyskać weekend

/
0 Komentarzy
10 sposobów aby odzyskać weekend wg "Psychologies"by Viki Wilson- 10/2009

1) Odwiedź targ zamiast iść do supermarketu
Zakupy w supermarkecie robimy szybciej i sprawniej, ale to wizyta na zwyczajnym, prostym targu, bardziej pasuje do weekendowego "slow life". Supermarket to symbol naszego wiecznego zabiegania i pośpiechu: tłumy ludzi wyzwalają agresję, kolejki nas stresują, brak miejsca do parkowania i natrętna muzyka nie pozwalają zebrać myśli.
W większości miast i miasteczek funkcjonują małe targi i targowiska, gdzie można kupić świeże warzywa od ludzi, którzy je uprawiają, kwiaty od handlarek, jajka od babci, która hoduje 4 kury, dba o nie prawie jak o rodzone dzieci.
Targ może być dla nas miejscem spotkań, jest okazja do tego aby wymienić parę zdań ze sprzedawcą, spróbować nowej odmiany jabłka, uśmiechnąć się i poczuć wdzięczność prostych ludzi, dla których nasze zakupy to praca i cel życia. Jakże inny od tego z supermarketów, z tysiącami produktów, tłumem ludzi i natrętnym: "tylko dzisiaj, w promocji, winogrona 4 zł za kg"

Poniżej targ w Funchal na Maderze: 


 


Mimo, że to taki trochę bardziej egzotyczny targ, zapewniam, że takiej ferii barw, smaków, zapachów nie zobaczycie, w żadnym supermarkecie na świecie.
Natura zwykle objawia się w pełni tam - gdzie są ludzie - którzy ją znają i żyją blisko niej.Zobacz również

Brak komentarzy:

Twoje komentarze są dla mnie bardzo cenne. Zostaw znak, że byłeś, podziel się swoim doświadczeniem, pamiętaj o empatii.
Komentarze są moderowane.
Dziękuję :)