9 inspirujących cytatów, które zmienią Twój punkt widzenia

/
9 KomentarzyInspiracje są jak przyprawy: samymi się nie najesz, ale bez nich wszystko smakuje tak samo. Dlatego właśnie je lubimy, dlatego szukamy, z tego powodu wciskamy przycisk "like" pod kolejnym zdjęciem z mądrym zdaniem. Dziś 9 inspirujących cytatów, które zmieniają punkt widzenia. Nie na byle jaki. Na taki, który wiele zmienia. Pojawiają się regularnie na manufakturowym Facebooku, ale mają tam krótkie życie. News, który żyje dłużej niż 12 godzin to w social media już super news. Dlatego niech będą i tutaj. Ku inspiracji i pamięci. I ku zmianie, dobrej zmianie. 


1.  Bądź dobrej myśli

 Po co być dobrej myśli? Profesor Maxi C. Maultsby, twórca Racjonalnej Terapii Zachowania, dowodzi, że to  nasz umysł, nasze myśli, nasze przekonania, tworzą to, co potem fizycznie jest naszym udziałem. To co myślisz, to jak myślisz, staje się także twoją biologią: bo każdy impuls, każda emocja, odbija się w ciele i wywołuje reakcję, która uruchamia kolejną i kolejną -  jak w dominie.
Więcej TU. 

2. Bycie przyzwoitym nic nie kosztuje


Wielu antropologów podkreśla, że ludzkość rozwinęła się i przetrwała różne zawirowania historii także dlatego, że potrafiła współdziałać dla wspólnego dobra i pomagać sobie w potrzebie.
Bycie przyzwoitym, życzliwym, nam się po prostu opłaca.
Więcej TU. 

3. Życie, z którego nie trzeba uciekać


Życie od wakacji do wakacji, to życie smutne przez druzgocącą część roku. Szkoda..
Do zmian może zainspirować Cię także ten wpis.
Więcej TUTAJ. 

4. Nie uszczęśliwiaj na siłę


W społecznej świadomości istnieją dwa równania o z góry założonych rozwiązaniach. Myśleć o sobie = źle, być egoistą. Myśleć o innych = dobrze, być altruistą. Rzeczywistość jest na szczęście znacznie bardziej złożona i przewiduje o wiele więcej zmiennych, a i wynik wcale nie jest oczywisty. Często paradoksalnie, bywa zupełnie odwrotnie.
Więcej TU. 

5. Spojrzeć w lustro Bardzo często żyjemy w poczuciu, że świat jest nam coś winien. Ciągle mamy o coś pretensje.
Tymczasem główny odpowiedzialny to Ty.
Więcej TU. 

6. Tak jak im pasuje
Ludzie oczekują od nas różnych rzeczy. Niekiedy takich, które w oczywisty sposób stoją w sprzeczności z naszym własnym interesem. Jak odmawiać kiedy to konieczne? Więcej TU. 

7. Dziecko jest gościem
Dziecko jest gościem. Szczególnym. Takim, którym przy okazji można się cudownie zainspirować.
Więcej TU. 

8.  Skąd się bierze siła? Żeby wygrać, trzeba grać.
Więcej TU. 

9. Otwórz i zobaczBo wdzięczność ma MOC :)
Więcej TU. 


To który dziś dla Ciebie?? 


A jeśli inspiracji ciągle mało, sięgnij po moją książkę!
TUTAJ.
Zobacz również

9 komentarzy:

 1. Dla mnie pierwszy i ostatni. Fajnie się wkomponowują w mój obecny punkt życia. Dziękuję.

  OdpowiedzUsuń
 2. A mnie się podobał ten, by żyć, albowiem jest później niż się wydaje. Jest taki dosadny i ma moc - niczym śnieżna kula, którą się oberwało w dyńkę :). To prawda :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Podobają mi się wszystkie. Dotykają sedna. Staram się doceniać drobiazgi codziennego życia. Być wdzięczna i otwierać szeroko oczy. Uczę się również odmawiać, bo tak jak napisałaś nie jestem pomidorem aby mnie wszyscy lubili.

  OdpowiedzUsuń
 4. a dla mnie ósmy - bom słaba i przypomina mi też o fizycznej sile, która kształtuje się w trakcie wysiłku. Dostałam kiedyś radę i zapomniałam o niej - jeśli nic nie zrobisz masz 100% szans, że się nie uda, jeśli coś zrobisz masz 50% szans, że się uda. Spora różnica. Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Dla mnie trzeci, piąty i szósty :D Są bardzo pozytywne, motywują do działania i zmuszają, żeby spojrzeć na sprawy z innego troszeczkę punktu widzenia.

  OdpowiedzUsuń

Twoje komentarze są dla mnie bardzo cenne. Zostaw znak, że byłeś, podziel się swoim doświadczeniem, pamiętaj o empatii.
Komentarze są moderowane.
Dziękuję :)