Więcej święta w święcie

/
5 Komentarzy

Author: WillowGardeners / photo on flickr 


Po to są. Żeby się zatrzymać, żeby się odrodzić. Żeby być wreszcie tam, gdzie nas potrzeba. Święta są nam potrzebne. Naszemu ciału i naszej psychice: aby oderwać się od szarzyzny życia, zacząć nowy etap, powitać nadchodzącą wiosnę, pochylić nad sobą – przypomnieć sobie to co ważne, niezbędne i zdrowe dla nas samych. 

Dziś ludzie wolą Boże Narodzenie. Ale to w czasie Wielkanocy życie zwycięża śmierć i mroki cierpienia, nabierają nowych, krystalicznych znaczeń. Okazuje się, że to co było, było po coś. 

Jeśli Wielkanoc, to nie Wasza bajka, poszukajcie po prostu ciszy. Znaków które świadczą o tym, że po zimie rośnie trawa i człowiek - ten sam który upadał, teraz może się podnieść. Wystawcie twarz do słońca i bądźcie! 

Święta są po to, żeby właśnie BYĆ. 
Inaczej niż zwykle, inaczej niż na co dzień. 

My też możemy zmartwychwstać, bo w końcu wielu z Was wie, że w życiu umiera się nie raz. Nasze cierpienie sprawia, że umieramy czasem po kawałku: towarzysząc śmierci naszych bliskich, naszych marzeń, naszych nadziei, wreszcie żegnając się z czasem, który mija i nigdy już nie będzie taki sam. 

Ale śmierć to tylko kawałek tego, czego doświadczamy. I tym razem i w tym roku -  w tysiącach serc, w tysiącach oczu, zatryumfuje życie. I wiara w to, że można zaczynać od nowa. Także dziś. Także jutro.

Pamiętajcie o tym w te święta!

Wesołych, Kochani! I zielonych od nadziei, która nawet gdy umiera, to rodzi się na nowo. Zawsze. Co roku. 
Zobacz również

5 komentarzy:

 1. Bardzo dziękuję. Wierzę w to samo. Czekam, by poczuć jeszcze. Nie wiem, czy w tym roku spotka mnie ta łaska, ale nie tracę nadziei.

  Z martwych wstania życzę :) !

  OdpowiedzUsuń
 2. Dziękuję, Małgorzato, za te piękne, mądre, potrzebne słowa.
  Radosnej, pogodnej Wielkanocy! :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Piękne słowa.
  Wolę Wielkanoc od sztucznego często Bożego Narodzenia, kiedy ludzie silą się na uprzejmość i życzliwość często. Wielkanoc jest prosta i jasna: wiosna, ciepło, słońce i zieleń.
  To prawda, że umieramy czasem po kawałku. Ale także udaje nam się choć w kawałku odrodzić, choć nigdy już potem nic nie jest takie samo.

  OdpowiedzUsuń
 4. Wszystkim dziękuję, po- świątecznie :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja wolę Wielkanoc - odrodzenie, święta piękne uduchowione, pozwalające na zmianę w życiu, pod każdym względem ;)
  o taka poświąteczna refleksja :)

  OdpowiedzUsuń

Twoje komentarze są dla mnie bardzo cenne. Zostaw znak, że byłeś, podziel się swoim doświadczeniem, pamiętaj o empatii.
Komentarze są moderowane.
Dziękuję :)