Radości (nie) codzienności: Podróże

/
8 Komentarzy


Pod koniec marca, szczególnie mocno uruchamia się we mnie podróżnicza tęsknota. Chociaż właściwie, to wraca ona regularnie, miesiąc po miesiącu. W świat nie ciągnie mnie tylko wtedy, kiedy ... cały świat wyjeżdża. Tłoczne kurorty i modne miejsca w lipcu i sierpniu lub w okolicach długich weekendów są dla mnie antytezą dobrego spędzania czasu i trzymam się od nich z daleka. 


Kiedy długo siedzę w domu, swędzą mnie palce i dusza wyrywa się za okno. Oglądam z dołu metalowe brzuchy samolotów, zaglądam im z daleka we wnętrzności i lecę za nimi na skrzydłach z tęsknoty. Niby przypadkiem wpadam na dworzec. Oglądam tablicę odjazdów, odwiedzam podróżnicze blogi. Tęsknię za ruchem kół, za mechanicznym zgrzytem czasu, który płynie sobie gdzie indziej. 

Podróżowanie daje mi ogromną przyjemność i wielki dystans do tego, co zostawiam za sobą. Jest najzdrowszym z nałogów, chociaż niekoniecznie najtańszym.

Najwyższy czas planować kolejną podróż. Choćby taką maleńką. W końcu do wiosny i wczesnego lata, coraz bliżej!A dziś, na fali wspomnień, kilka moich dawnych podróży.  Może Was zainspirują? Planujcie z radością własne!


Paryż:


Korfu:
A na koniec, swojsko, Polska, której być może nie znacie :)Po więcej wspomnień i zdjęć  z podróży zapraszam też tutaj


Zobacz również

8 komentarzy:

 1. ale fajnie przeżyć twoje wspomnienia.
  niczego ludziom nie umiem zazdrościć ale podróże (małe i duże) to zawsze.
  niestety nałóg nie najtańszy więc u nas ostatnio nasza kochana Polska- ale masz rację trzeba już planować.
  pozdrawiam cieplutko.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję i szerokich, pięknych planów:)

   Usuń
 2. och, jak ja uwielbiam wyjeżdżać :-) gdziekolwiek, daleko, blisko, egzotycznie, swojsko.
  Jak zatrzaskuję bagażnik i całą gromadą jesteśmy w aucie, to już jestem szczęśliwa.
  U mnie na horyzoncie niebawem dwie podróże: jedna blisko, a jedna w dziwne miejsce. Już się cieszę :-)
  Twoje wspomnienia piękne!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, mam podobnie. Pamiętam ranek kiedy zamykałam drzwi od auta pod domem, przed podróżą nad morze. I widok przez szybę na lotnisku, gdy A. miała rok i zafascynowana patrzyła na wielkie żelazne ptaki. I odladzanie skrzydeł samolotu przed wylotem na Maderę. I kolor morza o świcie. I zgubiona w pociągu w Niemczech poduszkę :) Mam trochę tych wspomnień :)

   Usuń
 3. Bez podróży umieram, wczoraj stworzyłem listę wyjazdów na cały rok i poczułem się naprawdę wiosennie :-). Tak, to nie jest najtańszy z nałogów, ale dobrze jest mieć cel, na który można wydawać ciężko zarobione pieniądze.
  Byłaś na Korfu, a jestem ciekaw czy czytałaś książki Gerarda Durrella "Moja rodzina i inne zwierzęta" oraz "Moje ptaki, zwierzaki i krewni"? Z dużym poczuciem humoru opisuje swoje dzieciństwo na Korfu tuż przed wybuchem wojny.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dawid,
   nie czytałam, dziękuję, dopisuję do listy lektur, bo w tym roku też liczę na Grecję:) Pozdrawiam!

   Usuń
 4. o! właśnie poczułam coś na kształt więzi duchowej:) Wraz z nadejściem marca czuję dokładnie to samo.. W kwietniu już nie wiem jak się nazywam, jeśli gdzieś nie ruszę. Ten rok zapowiada się wyjątkowo spokojnie, więc plany podróżne przeróżne porobione. A co się zrealizuje, never mind, byle zatrzasnąć bagażnik i ruszyć.

  OdpowiedzUsuń
 5. Wow, przepiękne zdjęcia. Super blog. Super! Pozdrawiam.
  http://kasinyswiat.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń

Twoje komentarze są dla mnie bardzo cenne. Zostaw znak, że byłeś, podziel się swoim doświadczeniem, pamiętaj o empatii.
Komentarze są moderowane.
Dziękuję :)