Ogień w środku

/
5 Komentarzy
sukces


Czy w czwartek chce się mniej niż w środę? A może bardziej? Może najmniej chce się w poniedziałek rano, a może jest dokładnie odwrotnie? Trudno powiedzieć, bo z motywacją jest jak z rzeką -  raz płynie wartko, raz opada na dno marnym strumyczkiem i ledwo zipie. 

Ludzie, którzy osiągają cele i są w tym wzorem dla innych, mówią że wcale nie liczy się osławiony zryw i motywacja, która porywa tłumy z brzegu, bo ona starcza tylko na chwilę. Nie można na niej przeżyć całego cyklu spełniania marzenia, czy realizacji biznesowego projektu. Kiedyś się kończy - bo jest raczej prezentem debiutantów niż starych wyjadaczy. To co mamy na co dzień, to zwyczajna, prosta siła, która nie zawsze porywa, nie zawsze daje przysłowiowego "kopa", ale za to każe zaczynać ciągle od nowa i trwać wytrwale, dzień po dniu, przy zaczętym projekcie. 

Marek Kamiński, polarnik i biznesmen, pisze o tym, że świat uczy nas osiągać raczej zewnętrzne cele, podczas gdy te prawdziwe, rzeczywiste, są w środku nas. I wynikają z nas. Stamtąd - ze środka - bierze się także nasza motywacja. Dlatego gdy słyszę "zmotywuj mnie, daj mi kopa", to myślę sobie, że jedyne co mogę zrobić, to podać zapałkę.

Nikt Cię w tym nie wyręczy. Ogień w środku, musisz rozpalić sam. 
Zobacz również

5 komentarzy:

 1. Dzięki za ten tekst. Tam, gdzie kończy się motywacja trzeba jechać na wytrwałości, to jest fakt.
  A motywacja na szczęście co jakiś czas powraca :)

  OdpowiedzUsuń
 2. ale też nie tylko cel się liczy co sama droga, czasem w drodze do celu odkrywa się zupełnie inne rzeczy i już nie interesuje nas cel, być w zgodzie ze sobą to jest chyba najważniejsze, nie brać od innych ich ambicji i potrzeb tylko wsłuchać się w to, co naprawdę nam samym potrzeba i czego pragniemy do szczęścia.

  OdpowiedzUsuń
 3. "Zwycięzcy nigdy nie odpuszczają. Ci, co odpuszczają, nigdy nie wygrywają"

  I wielokrotnie się o tym przekonałam we własnym życiu. Stawianie sobie celów, konsekwentne dążenie do nich, niezrażanie się przeciwnościami zawsze w końcu przynosi efekty.

  rozsądna

  OdpowiedzUsuń

Twoje komentarze są dla mnie bardzo cenne. Zostaw znak, że byłeś, podziel się swoim doświadczeniem, pamiętaj o empatii.
Komentarze są moderowane.
Dziękuję :)