Osiem prawd

/
2 Komentarzy
Amerykanie mają recepty na wszystko. Często w naszym europejskim pojęciu, są to recepty trywialne i głupie, nie biorące pod uwagę bogactwa i stopnia skomplikowania życia. Można z nich kpić, ale można też czasem ich posłuchać. Bo tak jak amerykańska dusza wiele upraszcza, tak słowiańska, wiele komplikuje. Niepotrzebnie. 

Gretchen Rubin, amerykańska pisarka, autorka książki "Projekt szczęście" i "Projekt szczęśliwy dom", zamieszcza  w nich osiem prostych i niezwykle mądrych zasad dotyczących szczęścia. Moje ulubione to piąta i ósma. Zostawiam je Wam, abyście również mogli się zainspirować :) Szczęście jest proste, nie komplikujmy. 

1. Aby być szczęśliwą muszę skupić się na dobrych emocjach, na tym co mnie rozwija i sprawia, że czuję się dobrze. 
2. Jednym z najlepszych sposobów uszczęśliwienia siebie, jest uczynienie odrobinę szczęśliwszym drugiego człowieka. Jednym z najlepszych sposobów aby to zrobić jest zadbanie o własne szczęście. 
3. Dni są długie, lata mijają szybko. 
4. Nie będziesz szczęśliwy, póki nie zaczniesz świadomie myśleć, że jesteś i możesz być szczęśliwy. 
5. Szczęście oznacza życie w zgodzie z własną naturą. Nie istnieje szczęście wbrew niej. 
6. Jedyną osobą, którą mogę zmienić, jestem ja sama. 
7. Szczęśliwi ludzie uszczęśliwiają innych, ale nie można nikogo uszczęśliwić na siłę, tak samo jak nie możemy oczekiwać od kogokolwiek, że nas sam uszczęśliwi. 
8. Teraz jest TERAZ. 
na podstawie G. Rubin, "Projekt szczęśliwy dom"  
Jest jeszcze ostatnia szansa na to, aby dołączyć do drugiej edycji "Projektu szczęście". Szczegóły na blogu i tu.Zobacz również

2 komentarze:

  1. Dla mnie 6, tym bardziej, że czasem o tym zapominam;)

    OdpowiedzUsuń
  2. Dla mnie takie 3-Bo trudno jest to zapamiętać to wszystko jakby się dało trochę się skrócić to bym dała/ dał 6 i ktoś kto ma problemu z naukom to by się nauczył.

    OdpowiedzUsuń

Twoje komentarze są dla mnie bardzo cenne. Zostaw znak, że byłeś, podziel się swoim doświadczeniem, pamiętaj o empatii.
Komentarze są moderowane.
Dziękuję :)