To co MASZ

/
6 Komentarzy
Jedna z najczęstszych wymówek, usprawiedliwień, do niedziałania, unikania zmiany, czy pozostawania w tym miejscu życia, w którym się aktualnie jest dotyczy tego, czego się nie ma. Pieniędzy, czasu, siły, zdrowia, odwagi, śmiałości, właściwego miejsca, znajomości, pomocy, wsparcia itp. Wymieniać można w nieskończoność, bo prawda jest taka, że zawsze się CZEGOŚ TAM w tym życiu NIE MA. 

Idealne okoliczności nie istnieją i ten kto na nie czeka, może czekać do końca świata. Jeśli jedna zmienna jest ok, to  z dużym prawdopodobieństwem inne będą niekoniecznie. Znajdą się pieniądze, ale zabraknie pomysłów, będzie idea ale braknie odwagi. 

Zamiast skupiać się na tym czego brakuje, warto spojrzeć na to CO SIĘ AKTUALNIE MA. Budować na zasobach, które są dostępne, a nie śnić o tych, które istnieją tylko w sferze imaginacji. 

Zasada ta dotyczy każdego rodzaju działania: związku, w którym dzieje się byle jak, pracy, biznesu, wychowania, ogrodowej uprawy warzyw. 

Budując na tym co jest - stwarza się nową rzeczywistość; pobudza kreatywność i sprawia, że pomysły zaczynają się napędzać same.  Energia zmiany jest jak koło: raz puszczone z górki, nie przestanie się kręcić -  mimo, że nikt już go nie popycha. 

Energia tworzy zasób -  a ten zmienia rzeczywistość. Doniczkę można wykorzystać na 1000 sposobów, zwykłe drzwi mogą się stać furtką do nieba lub przeciwnie. 

To co masz, wykorzystaj do tego, aby zdobyć to czego pragniesz. To jedyna droga. Tego czego nie masz, nie możesz wykorzystać -  a wiec nigdzie cię to nie zaprowadzi.  Obrazek: tumblr


Zobacz również

6 komentarzy:

 1. Swietny tekst i dobry przekaz. Ja tez wyznaje te filozofie - buduj na tym co masz i zacznij dzis. Nie jutro, nie w poniedzialek, nie jak schudne tylko dzis. Krok po kroku a nawet nie zauwazysz jak szybko zmieni sie twoje zycie. U mnie dziala :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetny wpis. Pasuje dziś do mnie idealnie... Dziękuję za bodziec do przemyśleń. W ogóle cudowny, ciepły, mądry Blog, dziękuję Ci za niego.

  Ola, 38 l.

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo był mi dziś potrzebny taki wpis...Właśnie od jakiegoś czasu szukam tej energii do zmian, które ruszą koło...

  OdpowiedzUsuń

Twoje komentarze są dla mnie bardzo cenne. Zostaw znak, że byłeś, podziel się swoim doświadczeniem, pamiętaj o empatii.
Komentarze są moderowane.
Dziękuję :)