Życie jest piękne

/
5 Komentarzy
Życie jest piękne. Tak. Jest. Nie bywa, nie czasami, nie od święta. Jest. Bo życie to święto. Jeśli nie wierzycie, spytajcie tych, których już nie ma, albo tych, którzy się z nim żegnają, tych którym zostało niewiele. Jeśli tego Wam mało, popatrzcie na dzieci, na ich radość życia, na ich pasję, na ich wiarę w to, że jeszcze wszystko jest możliwe. I nie marudźcie, nie traćcie czasu na dywagacje, na opowiadanie o tym, że wczoraj to może i było pięknie, ale dziś to już sam ugór i szarówka. Bo piękno świata i życia nie leży w samym życiu, ale w oczach patrzącego. Jeśli nie ma go w Tobie, niczego nie zobaczysz. 

***

Coraz częściej myślę o wakacjach.  Przeglądam zdjęcia, śledzę mapę. I bardzo tęsknię za słońcem, za piaskiem pod stopami, za wodą, która unosi i za solą, która zostaje na wysuszonych klapkach.. Chciałabym Wam pokazać dziś zdjęcie, które nie jest ani piękne, ani dobrze zrobione.  Nie ma w nim niczego szczególnego, ale jednak, jest wyjątkowe. Bo tam się wszystko zaczęło. Tam wymyśliłam Manufakturę i tam pomyślałam sobie, że jeśli zacząć to tak, po prostu, od początku. Bo inaczej się nie zaczyna. Nigdy. 


***

Wszystko to co nas Was czeka, wszystkie te rzeczy które musicie zrobić, pieśni, które musicie wyśpiewać, podróże, w które trzeba się wybrać i sprawy, których nie można odkładać, zawsze gdzieś mają swój początek. Niech będzie jak to zdjęcie. Wcale nie spektakularne. Wcale nie nadzwyczajne. Ale niech będzie. Niech się stanie. 

***

Zawsze się gdzieś zaczyna. I myślę, że od tego, też są wakacje. i jeszcze po to, żeby na nowo zobaczyć, że ŻYCIE JEST PIĘKNE. 

Zobacz również

5 komentarzy:

 1. Sama prawda! Życie jest piękne :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Nic dodac, nic ujac. Pieknie to ujelas. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 3. Zaglądam tu od przeszło miesiąca i musze przyznac, że z Twoim udziałem życie jawi sie jeszcze bardziej pozytywnie. Dziękuje i czekam z niecierpliwościa na kolejną porcję Twoich przemyśleń:)

  OdpowiedzUsuń
 4. A moim zdaniem zdjęcie jest piękne :D

  OdpowiedzUsuń

Twoje komentarze są dla mnie bardzo cenne. Zostaw znak, że byłeś, podziel się swoim doświadczeniem, pamiętaj o empatii.
Komentarze są moderowane.
Dziękuję :)