Zmień opowieść

/
1 Komentarzy
Kupiłam wczoraj blok tęczowego papieru. Zobaczyłam go w sklepie i wzruszył mnie, bo jak każde chyba dziecko siermiężnego komunizmu, pamiętam, jakim cudem była kolorowa kartka, świecowe kredki w bajecznym opakowaniu i niedostępne na co dzień świadomość, że ten kolor, który w nich mieszka jest częścią świata, który nas otacza. A może to wzruszenie, to zwyczajnie dziecięca tęsknota za kreatywnością, za malowaniem, klejeniem, wycinaniem?  Za tworzeniem rzeczy prostych, z których buduje się potem proste życie; pełne różu i amarantu, zasobne w brązy i złocienie?  
 „Życie jest narracją, jest opowieścią. Zmień swoją opowieść, a zakwitnie tysiąc kwiatów.”  - mówi Maciej Bennewicz, w filmiku, który zamieściłam wczoraj na FB Manufaktury.  Jesteśmy poskładani z kolorów, z myśli, z wiary w siebie lub jej braku. Sami piszemy scenariusze, sami dobieramy paletę barw. Lubimy wierzyć, że życie to ruletka, że jednemu wypada ciągle czarne, a innemu zielone, że to co zapisane raz, pozostanie tam na zawsze, a przecież życie to rzeka, która płynie i póki żyjemy; nie stoi w miejscu.Już wieki temu filozofowie mówili, że rodzimy się jako czysta kartka. Zasobni w genom, w prywatną historię, która była długo przed tym, zanim się pojawiliśmy, uczymy się od pierwszego dnia, tego co jest w naszym pojęciu właściwe, możliwe, niedostępne. Często to myśli rządzą nami, a nie my myślami. Często to co nam się tylko wydaje prowadza nas na smyczy jak ratlerka w sweterku i nie dopuszcza do miski z jedzeniem. Często to my sami tworzymy przed sobą ograniczenia, które są wyłącznie fluorescencyjną fatamorganą naszych leków. Niczym więcej, niczym mniej. 

Zmień swoją opowieść, a rozkwitnie tysiąc kwiatów. Niech oczarują  Cię kolory, niech otworzą się przed Tobą możliwości, niech świat rozbłyśnie barwami, które chował w zanadrzu, a ograniczenia odlecą, jak mydlane bajki. Daj się zachwycić.

Bądź narratorem, opowiadaj, zmieniaj, twórz i czaruj.  
Co było to nie jest, nie pisze się w rejestr. Już. 
Blok kupiłam także z myślą  o "Kursie na szczęście", który już bardzo niedługo. Są jeszcze wolne miejsca! Zapraszamy serdecznie, piszcie, przychodźcie i malujcie z nami na nowo swoją opowieść! Pozdrawiam!Zobacz również

1 komentarz:

  1. Uwielbiam kolorowe bloki, kolorowe kredki i inne artykuły plastyczne :-)

    OdpowiedzUsuń

Twoje komentarze są dla mnie bardzo cenne. Zostaw znak, że byłeś, podziel się swoim doświadczeniem, pamiętaj o empatii.
Komentarze są moderowane.
Dziękuję :)