Kurs na szczęście

/
6 Komentarzy
Uff mam tremę. Ale czas zdradzić o czym myślałam całe lato :)
Zaprasza w podróż:


KURS NA SZCZĘŚCIE

"Czyli jak zarządzać sobą i swoim życiem"

Podróż możecie rozpocząć wraz z nami w Akademii Rozwoju Osobowości Tamika na warszawskiej Woli, a zakończyć tam, gdzie poprowadzą Was wasze marzenia. Do walizki zabieramy moc inspiracji, dobre myśli, trochę słów i sekretne ingrediencje, z których buduje się dobre życie.

Całe życie uczyliśmy się jak być nieszczęśliwymi.  Wmówiono nam, że szczęście trzeba okupić milionem warunków, że jest darem od losu, na który niespecjalnie mamy wpływ. Podobnie jest z naszymi emocjami, z naszym samopoczuciem, z życiowymi wyborami, które często są mało świadome, obarczone błędem oddawania swojego życia w obce ręce. Oduczyliśmy się kreatywności i uwierzyliśmy, że wiele rzeczy dzieje się poza nami i to los lub inni ludzie za nas decydują.  


Jeśli tej jesieni pragniecie odzyskać kontrolę nad swoim życiem i znaleźć wreszcie swoją własną drogę do szczęścia, zabierzcie się w tę podróż wraz z nami.


Zapraszamy!Waszymi przewodniczkami będą:Małgosia Dawid  - Mróz –  Manufaktura Radości.pl


OrazMonika Banach: trener, psycholog, coach
 

Będziemy się spotykać przez 8 tygodni: zaczynamy 
2 października 2012r. 
o 18:30

Adres: 


Akademia Rozwoju Osobowości TAMIKA
Ul. Wolska 44
WarszawaCena specjalna: pakietu 8 spotkań: 300 PLN.

Ilość miejsc ograniczona!


Zapisy i pytania:
kurs@manufaktura-radosci.pl 

Cel / Idea szkolenia

Wszyscy chcemy być szczęśliwi. Poszukujemy akceptacji, spełnienia, chcemy żyć tak, aby czerpać ze swoich dni radość i satysfakcję. Szczęście definiujemy różnie; mniej lub bardziej enigmatycznie, niektórzy wierzą, że jego osiągnięcie jest możliwe po spełnieniu pewnych warunków, inni pesymistycznie zakładają, że szczęśliwi tylko  bywamy, a reszta to tylko przerywnik w tych chwilach błogości, których doświadczamy.
Szczęście nie jest mitem, jest możliwe. Jest jak pisze profesor Rao z Columbia University częścią naszego DNA. Jesteśmy stworzeni do szczęścia i do życia w stanie spełnienia i jest to twierdzenie tak samo rewolucyjne jak dalekie od sekciarstwa i fałszywego, malowanego kredką hura optymizmu.

Szczęście i poczucie panowania nad życiem jest konieczne aby czerpać satysfakcję nie tylko w życiu prywatnym, ale także zawodowym. Życie jest całością. Albo gra, albo nie gra. Jesteśmy orkiestrą, która tworzy muzykę swojego życia. Jeśli jedna część niedomaga, reszta nie będzie brzmiała dobrze. Osiągnięcie sukcesu bez świadomego zarządzania swoimi emocjami, wybór zawodowej drogi czy zarządzanie ludźmi bez umiejętności panowania przede wszystkim nad swoim życiem jest mitem i prędzej czy później prowadzi do frustracji i mniej lub bardziej spektakularnej katastrofy.  Człowiek, który potrafi spojrzeć na swoje życie jak na całość wybiera lepiej i żyje pełniej. 
Zanim zabierzecie się za zarządzanie bankiem, domową logistyką czy własnym biznesem dobrze byłoby najpierw zrozumieć samego siebie. Oszczędzi wam to wiele czasu, cierpienia i dostarczy dużo radości.

Założenia podstawowe


 •  Kurs jest przewidziany na 8 spotkań po  ok. 2 godziny każde – spotkania odbywają się raz w tygodniu
 • Kurs nie jest formą psychoterapii ani warsztatem psychologicznym w typowym rozumieniu tego słowa.
 •   Nie zajmujemy się rozwiązywaniem problemów uczestników; nie udzielamy rad, ani nie prowadzimy innego rodzaju poradnictwa
 •  Uczestnik nie uzyska gotowej recepty na szczęśliwe życie – wypracuje ją sam
 •     Kurs zmieni spojrzenie na życie i samego uczestnika, ale główną pracę nad sobą wykona uczestnik, a nie prowadzący
 •     Program szkolenia opiera się na założeniu, że wszyscy jesteśmy ekspertami od naszego życia i najlepiej wiemy co jest dla nas dobre. Celem szkolenia jest odzyskanie umiejętności docierania do własnego wewnętrznego eksperta i słuchania go w drodze do szczęścia
 •      Osoby w trakcie leczenia psychiatrycznego, lub przechodzące przez poważne zaburzenia nastroju lub depresję powinny skonsultować swój udział w szkoleniu z lekarzem.

Ramowy plan spotkań:

 1)      Szczęście, co to?  Co stoi Nam na drodze? 

Podczas pierwszego spotkania przyjrzymy się naszym projekcjom i ograniczeniom jakie narzucamy sobie w drodze do szczęście. Spróbujemy je wypowiedzieć i przedstawić w innej formie. Odbijemy z portu -   w kierunku gdzie czeka na nas otwarte morze i nasze ukryte marzenia.   

2)      Zejdź sobie z drogi, czyli o  kotwicach i umyśle, który sabotuje nasze wysiłki

W drugiej odsłonie naszej wspólnej podróży zobaczymy jak działa nasz umysł; damy się wciągnąć w pułapki iluzji; zatrzymamy się na chwilę w porcie imaginacji; pozwolimy naszym ograniczeniom odpłynąć, porzucimy złudzenia, które trzymały nas w miejscu  i zajrzymy w oczy prawdziwej przygodzie. 

3)      Przekonania ograniczające, czyli o tym jak na zawsze puścić cumy

Tym razem przyjrzymy się temu, w co wierzymy i jak oceniamy nas samych, nasze marzenia i świat, który nas otacza. Określimy co jest możliwe i czemu;   wyrzucimy za burtę pesymizm i pokażemy język naszej prywatnej loży szyderców.  Poszukamy wsparcia i dobrych wiatrów. 

4)      Wszystko świetnie ale przecież bywa i trudno. Czyli o tym jak radzić sobie z kryzysem

W życiu jak na morzu, bywa różnie: wiatr wieje czasem w twarz i wyciska łzy.  Spróbujemy odpowiedzieć na pytania jak radzić sobie z momentami zwątpienia, jak kontynuować podróż bez zawracania do portu, jak odwracać rzeczy do góry dnem i czerpać z nich naukę na przyszłość. 

5)      Masz jedno życie, nie marnuj czasu

W naszej piątej odsłonie spróbujemy dowiedzieć się co ma dla nas Sens, do czego mamy Predyspozycje i przede wszystkim co sprawia nam Przyjemność. Spróbujemy nadać sobie nowe imię, określić kim naprawdę jesteśmy i gdzie chcemy płynąć. 

6)      Powinienem, muszę, chcę 

Wypłynęliśmy na otwarte morze, wiemy gdzie płyniemy i po co. Teraz zastanowimy się co w związku z tym powinniśmy, co musimy, a co naprawdę chcemy robić. Zbudujemy naszą piramidę  -  i sprawdzimy czy nasze życie nie stoi na głowie. Jeśli stoi, zawsze możemy je odwrócić.  

7)      Manufaktura Radości 

Bez radości życie jest miałkie i żadna podróż nie sprawia przyjemności. Utrwalimy wrażliwość na momenty, które podnoszą naszą temperaturę szczęścia; zobaczymy jak działa nasza własna fabryka - manufaktura.  Na koniec oddamy się sztuce relaksu, która ukołysze nasz statek jak prawdziwa, łagodna fala. 

8)      Życie to kolaż 

Jak każda podróż i ta dobiega końca; ale w tym wypadku koniec to dopiero początek. Przygotujemy mapę, która nas dalej poprowadzi; uwiecznimy nasze cele, określimy drogi i drogowskazy.  Jeśli nie wiesz gdzie i po co zmierzasz, żadna droga cię tam nie zaprowadzi. Jeśli wiesz dokąd iść, to choćbyś zbłądził, trafisz gdzie zamierzałeś. 

Zobacz również

6 komentarzy:

 1. Trzymam kciuki za Wasz kurs i oby uczetsnicy chcieli nim płynąć.

  OdpowiedzUsuń
 2. super :) też chętnie bym się wybrała. jak wszystko się uda, zapraszam w okolice Bydgoszczy :-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Och, to coś dla mnie. Tylko tak daleko!
  Powodzenia!
  fidyrytko

  OdpowiedzUsuń
 4. Fajna inicjatywa! Jestem pewna, że spotkania z Wami będą dla uczestników pełne pięknych godzin, dobrych emocji i tej siły, energii, pasji, która uskrzydla. Będę trzymała kciuki za powodzenie przedsięwzięcia.
  Pozdrawiam serdecznie :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Dziękuję Wam wszystkim i raz jeszcze zapraszam:)

  OdpowiedzUsuń

Twoje komentarze są dla mnie bardzo cenne. Zostaw znak, że byłeś, podziel się swoim doświadczeniem, pamiętaj o empatii.
Komentarze są moderowane.
Dziękuję :)