Nadzieja

/
1 Komentarzy
Ludzi marzących, mających wiarę w zmiany, nazywa się czasami naiwniakami. Z przyklejonym do twarzy drwiącym uśmiechem mawia się, że „nadzieja jest matką głupich”. W tej drwinie mieszka trochę prawdy; ponieważ sama nadzieja, nie poparta czynami, umiejscowiona wyłącznie w obszarze „gdybania” i dociekania, rzeczywiście niewiele może. 

Życie nas czasami zaskakuje, podtyka ciekawostki, zdarzają się cuda, czy jak kto woli zdarzenia niespodziewane; ale nadzieja to coś więcej niż wiara w dobry los. Nadzieja jest stanem umysłu, który zakłada otwartość na świat i na czyny, które przybliżają nas do właściwego celu. Nadzieja to coś więcej niż myślenie o sukcesie; krok dalej niż planowanie, ona nie stoi bezczynnie w miejscu i nie czeka na zdematerializowanie się pragnień.
„Nadzieja nie pochodzi z kalkulacji tego, czy dobre wieści wygrywają ze złymi. Jest po prostu wyborem, by podjąć działanie” – pisze Anna Lappe. Ludzie bez nadziei stają się apatyczni i zrezygnowani. Nie wierzą już w nic, więc także nic nie robią. Nie planują, nie rysują schematów, nie marzą. Życie z nadzieją to wiara w to, że iskierka zawsze świeci, że krok za krokiem mamy szansę przybliżyć się do tego za czym tęsknimy, że mamy wpływ na swoje życie i na to jak w ostatecznym rozrachunku ono wygląda. Nadzieja więc, to aktywność i pozostawienie za sobą fatum złego losu, który pęta nam kostki i uniemożliwia ruszenie z miejsca.

„Co tu dużo gadać, nadziei życzę Ci”


Zobacz również

1 komentarz:

  1. Nic lepszego niz nadzieja! Jak, beda w ciazy, mowilam, ze sie da, to pukali sie glowe. A ja mialam nadzieje i fajnego meza i co? I sie daje. I jest superowo.

    napisał: Gość: Ania, p57bd79ed.dip.t-dialin.net 2012/05/08 15:58:31

    OdpowiedzUsuń

Twoje komentarze są dla mnie bardzo cenne. Zostaw znak, że byłeś, podziel się swoim doświadczeniem, pamiętaj o empatii.
Komentarze są moderowane.
Dziękuję :)