Wybieram dobre myśli

/
1 KomentarzyRuszyła pierwsza w Polsce kampania, która ma za zadanie uczyć Polaków fundamentów pozytywnego myślenia. Jest co robić, bo jak wiadomo, jesteśmy narodem narzekającym, nieszczęśliwym, utrzymującym siłą woli mesjanistyczne przekonanie o byciu ofiarą losu, zawsze pokrzywdzonym, niewiele znaczącym trybikiem w historii wielkiego i wrogiego świata.

O co chodzi w całej akcji pozytywnego myślenia? O sztuczny uśmiech, radość na siłę, kolorowanie uczuć, żeby były ładniejsze, bardziej wyjściowe? Nie.  Nasze potoczne mniemanie o myśleniu w kategoriach pozytywnych wypaczamy takimi właśnie stwierdzeniami; a nie chodzi w nich wcale o to, aby zaprzeczać rzeczywistości, czy zamykać uszy na własne lęki. Dorota Hołówka, jedna z pomysłodawczyń akcji mówi: „Lęk chce być zauważony i uzdrowiony, dlatego kiedy ignorujemy go, powtarzając: życie jest piękne, pozostajemy w głębi duszy nieszczęśliwi.”

Radość, dobre nastawienie do świata i ludzi zmienia nas od środka. Pozytywnie myślący są zdrowsi, mniej zestresowani, bardziej otwarci na nowości, na zmiany -  słowem na życie. Kolorując swoje myśli, przestawiamy się na inne tory; rezygnujemy łatwiej ze złych nawyków, zmieniamy oprogramowanie naszego mózgu jak wąż skórę; dokonujemy wszechstronnej regeneracji.
Nie chodzi o truizmy, o powtarzanie sobie mantr, w które sami nie wierzymy; chodzi o to, żeby nauczyć się, że można inaczej myśleć, że można inaczej patrzeć na życie; że zmiana jest w ogóle możliwa.
Więcej o akcji na : http://wybieramdobremysli.pl Będę kibicować!Zobacz również

1 komentarz:  1. Zmiana się chyba w ogóle od tego zaczyna: od innego spojrzenia na znane sprawy, a wcześniej uwierzeniu w to, że się tak da;)
    Polecam tutaj świetne video w temacie:)

    napisał: sowa_nie_sowa 2012/02/20 16:33:29

    OdpowiedzUsuń

Twoje komentarze są dla mnie bardzo cenne. Zostaw znak, że byłeś, podziel się swoim doświadczeniem, pamiętaj o empatii.
Komentarze są moderowane.
Dziękuję :)