Momenty

/
2 Komentarzy
Tak, w  życiu chodzi o momenty.
Moment w którym kładziesz się do łóżka i czujesz miękką pościel. Materac, który ugina się lekko pod twoim ciałem. Owija cię ciemność, wiesz już, że za mgnienie, za dwa oddechy albo dziesięć uderzeń serca zapadniesz się w ciepły jak budyń sen. Nic nie musisz, nie myślisz, nie planujesz, porzucasz marzenia jak pakunki w sieni, gramolisz się Morfeuszowi na kolana, zarzucasz ręce na szyję, jeszcze chwilę jesteś, ale już cię nie ma.
Albo ten moment, to zdziwienie; kiedy budzisz się w środku nocy i czujesz całym sobą, jak głucha i łagodna jest cisza. Można leżeć bez ruchu, można zniweczyć senne zapędy i iść do kuchni,  stanąć przy oknie i patrzeć jak pusta jest ulica. Gdzieś coś szura, tam coś buczy, świat stoi oniemiały jak pasażer na gapę; patrzy ci w oczy, kładzie  palec na ustach i uśmiecha  się porozumiewawczo. On wie; on jeden wie.
Albo poranek; gdy światło dnia wdziera ci się pod powieki; rozpuszcza noc;  rozmywa ją jak mleko kawę, świeci oknem albo drzwiami, które już były, przez które przeszedłeś, albo i nie; jawa miesza się ze snem, ciepłe palce dnia nakręcają serce, dmuchają słońcem w policzki, budzą.
Tak, w życiu chodzi o momenty.
Zobacz również

2 komentarze: 1. Ale ładne...

  napisał: Gość: bezokularow, efd42.internetdsl.tpnet.pl 2012/01/27 14:40:28

  Ładne to za mało powiedziane... poezja:)
  Jak Ty to robisz, że ja, taka mało romantyczna dusza, czytając taki Twój tekst od razu wszystko mam przed oczyma...?

  "gramolisz się Morfeuszowi na kolana/porzucasz marzenia jak pakunki w sieni/zapadniesz się w ciepły jak budyń sen"
  Cudne!!!

  napisał: sowa_nie_sowa 2012/01/27 18:45:17

  OdpowiedzUsuń

Twoje komentarze są dla mnie bardzo cenne. Zostaw znak, że byłeś, podziel się swoim doświadczeniem, pamiętaj o empatii.
Komentarze są moderowane.
Dziękuję :)