Nowy rok, nowy krok

/
3 Komentarzy
Pierwsze dni nowego roku mogą być jak pierwsze dni nowego życia. Stawiamy stopę za stopą; ostrożnie, jakby odkrywając nieznany ląd; lekko kołyszemy się na boki jak rozbitek na łódce życia, łapiemy równowagę, podnosimy głowę i patrzymy za horyzont.
Wszystko jest pierwsze i wszystko może być nowe. Szczególnie wtedy, kiedy z różnych względów potrzebujemy świeżego otwarcia, kiedy naszą ostrość widzenia coś ogranicza, kiedy brak nam radości i zachwytu życiem.
Czasami najlepszym rodzajem terapii zdaje się być amnezja. Oczywiści, że zapomniane na niby traumy nagle nie stracą swej mocy, ale wleczone za sobą latami złe wspomnienia, również nie dodają nam polotu i nie ratują przed smutkiem i zniechęceniem.
Idealnym rozwiązaniem na początek roku, zdaje się być potwierdzony naukowo sposób zamykania przeszłości. Należy zapisać ją na kartce i umieścić w kopercie, albo szczelnym pudle. Zaklejenie taśmą, schowanie głęboko, pomaga dokonać umysłowego aktu rozstania się z przeszłością i pójść dalej.
Ponieważ nasze myśli i nasze nastawienie zaczyna się w naszym umyśle -  dobrze jest go z początkiem nowej drogi posprzątać. Można to zrobić przy pomocy wizualizacji, medytacji, porządkując w ciszy zwały emocji i informacji zalegających po kątach. 
Wyobraźcie sobie sieć, którą przeciągacie jak rybak przez swój umysł. Zbiera śmieci -  zostawia tylko to co potrzebne. Możecie potem ten zbędny inwentarz rytualnie spalić grzejąc się przy cieple płonącego ogniska, albo zapakować w myśli w paczkę -  przyczepić do niej napełniony helem balon i wysłać w kosmos. Kiedy zobaczycie jak unosi się nad Wami, coraz mniejsza i mniejsza, wreszcie znika Wam z oczu; poczujecie ulgę i spokój. Gwarantuję. Sprawdzone na żywym organizmie.
Otwarcie jak i zamknięcie jest sprawą naszej decyzji. Musi to być jednak coś więcej niż myśl prześlizgująca się po zwojach myślowych. Podejmując decyzję musimy wiedzieć na co się decydujemy, jakie wyzwania i ograniczenia nam narzuca i  dokąd chcemy dojść.
Podobno jeśli wiemy czego chcemy, to cały Wszechświat nam sprzyja. Przekonajcie swój umysł, że nowe jest dobre i realne -  a owoce nie każą na siebie długo czekać.


Zobacz również

3 komentarze:

 1. Pięknie piszesz! Odpływam w lepszy świat. :))

  napisał: mammasta 2011/01/04 13:10:22

  OdpowiedzUsuń


 2. Już wróciłam. Z takich samym zachwytem. :)

  napisał: mammasta 2011/01/05 14:18:07

  dziękuję :)

  napisał: Gość: dziękuję, host-212-67-152-253.cable.net-inotel.pl 2011/12/30 23:23:30

  OdpowiedzUsuń

Twoje komentarze są dla mnie bardzo cenne. Zostaw znak, że byłeś, podziel się swoim doświadczeniem, pamiętaj o empatii.
Komentarze są moderowane.
Dziękuję :)