Jak niewolnik na galerach

/
1 Komentarzy
Zawsze złe, zawsze nie takie jak trzeba, zawsze powodem do niezadowolenia, kompleksów, złych słów, czepiania się, obwiniania, tarmoszenia i patrzenia wilkiem.
Przygniatane stosem przymiotników: za grube, za chude , za patykowate, za pyzate, obwisłe, wysokie, niskie, szpiczaste, obłe.
Oskarżane i pozbawiane czci.
Obrażane i osądzane.
Nasze ciało.
A przecież mamy tyle powodów do wdzięczności.
Najpierw dłoniom : bo dzięki nim czujemy uścisk drugiego człowieka, poznajemy świat, dotykamy skóry kochanka, głaszczemy  miękkie ciało dziecka, wkładamy do ust słodkie jabłko, piszemy list i obejmujemy swoje zmarznięte ramiona.
Potem nogom:  bo niosą nas przez świat, nie zważając na ciężar, odległość, kierunek. Prowadzą nas do miłości, do spełnienia, do pracy, w nowe krainy, w stare ostępy, obejmują kochanków, kołyszą w tańcu i wspierają w smutku.
Biodrom:  co są kołyską naszej rozkoszy i domem dla nowego życia.
Plecom:  które zginają się pod ciężarem codzienności i prostują miliony razy, jak drabina do wieczności.
Oczom i uszom: bo dzięki nim widzimy i słyszymy zaklęcia deszczu, śpiew ptaków, szum morza, muzykę i kolory, twarz mamy, szczekanie psa.
Nosowi: który przenosi nas jak Alicję do innego świata; wabi piżmem, różą, lawendą, goździkami i ciastem drożdżowym. Zapamiętuje zapach skóry niemowlęcia i jedyny w swoim rodzaju bukiet ciała ukryty w zagłębieniu szyi ukochanego.
Piersiom: bo karmią nasze dzieci, bo czują, bo dają tyle miłości, tyle dobroci, tyle ciepła. Bez względu na to czy małe, czy duże, czy sterczące, czy opadłe jak jesienne liście.
Odczepmy się wreszcie od swojego ciała.
Dajmy mu trochę miłości.
Pogłaszczmy jak zmokłego psa.
Podziękujmy.


Zobacz również

1 komentarz:  1. Naprawdę wzruszające. Zwłaszcza ostatnie zdania.

    napisał: renniekarnacja 2010/10/20 01:08:00

    OdpowiedzUsuń

Twoje komentarze są dla mnie bardzo cenne. Zostaw znak, że byłeś, podziel się swoim doświadczeniem, pamiętaj o empatii.
Komentarze są moderowane.
Dziękuję :)