Samo się leczy

/
0 Komentarzy
Nauka i jej światli przedstawiciele dowodzą, że człowiek jako element przyrody jest organizmem, który w sprzyjających – albo zwyczajnie nieszkodliwych warunkach przyrody potrafi się samo regulować i naprawiać swoje własne braki i usterki. Trochę to wbrew całemu przemysłowi medyczno – psychologicznemu, który każe nam wierzyć, że sami nie potrafimy sobie z niczym poradzić – ale jeśli sprawie bliżej się przyjrzeć można dojść do wniosku, że dużo w tym prawdy. Często rzeczy, których  nie potrafimy rozwiązać mimo tygodni i miesięcy planów i działań, pozostawione same sobie i własnemu niezależnemu biegowi rozwiązują się same. Ścieżki prostują się, nabierają oczywistego biegu – następuje odkrycie, olśnienie, coś dzieje się mimo i obok nas- tak dobrze i lekko, że czujemy jakbyśmy byli kołysani w niewidzialnych ramionach najczulszej matki: Życia.  
Przeczekiwanie czasami jest najmądrzejszą rzeczą, którą jesteśmy w stanie zrobić. Najlepszym rozwiązaniem zapętlenia, zamotania, zagubienia w gąszczu spraw. Cisza, która dochodzi do nas kiedy na to pozwolimy oferuje nieskończoną mądrość: zachęca do oddania się jej, a w zamian pozostawia u wyjścia ze swojej groty prezent:  mały groszek pomysłu, cichą piosenkę  o nowym życiu czy zwyczajnie – niezwyczajnie –człowieka, który zabiera nas tam gdzie nasze miejsce.
Wiele rozwiązań przynosi sen. Zasypiamy zmartwieni, niedokochani, pełni wątpliwości, a budzimy się z uśmiechem i ciszą w sercu:  nasze ciało i umysł uspokoiło nas samo, zadbało o nasze dobre samopoczucie i pogładziło po zaspanych skroniach.
W naszym pędzie zapominamy o tych prostych prawdach. Szukamy skomplikowanych algorytmów, wyliczamy swoje życie jak ułamek matematyczny, dzielimy i mnożymy, podpieramy realność sztachetą statystyki.
 A czasem wystarczy tylko być i NIE PRZESZKADZAĆ. 


Zobacz również

Brak komentarzy:

Twoje komentarze są dla mnie bardzo cenne. Zostaw znak, że byłeś, podziel się swoim doświadczeniem, pamiętaj o empatii.
Komentarze są moderowane.
Dziękuję :)