Sposób na weekend cz. 3

/
3 Komentarzy

10 sposobów aby odzyskać weekend wg "Psychologies"by Viki Wilson- 10/2009


3) UPIEC CIASTO
"Jednym, z moich rytuałów weekendowych jest pieczenie chleba" mówi trenerka, pomagająca kobietom odzyskać czas dla siebie - Carla Miller (spacetobe.co.uk).
Pieczenie jest znakomitym antidotum na  cały wariacki bieg tygodnia. Po prostu zwolnij, zajmij się teksturą składników i rozkoszuj się cudownym zapachem, który wypełni Twoją kuchnię. Pieczenie jest czynnością bardzo odżywczą w sensie psychologicznym ale także dosłownym. Nie tylko dla Ciebie ale, także dla tych, którzy będą mieli przyjemność próbować ciasta czy chleba z Twojego wypieku.
Znakomitych przepisów i inspiracji można poszukać na blogach: polecam "Kwestię smaku", "Moje wypieki", "White plate" i wiele innych.
Nie jestem ekspertką w tym temacie, ale znam przyjemność pieczenia chleba. Jedzenie go potem, zaraz po wyjęciu z piekarnika lub maszyny: chrupiącego, ciepłego, z aromatycznym, wilgotnym miąższem jest  dla mnie przeżyciem prawie zmysłowym.
Mieszanie składników, łączenie ich, ugniatanie ciasta - ma w sobie coś z alchemii i czaru stwarzania.
Dajcie się zaczarować! Zaplanujcie już dziś wielkie zaduszkowe pieczenie w ten weekend. Może wygrzebiecie z szuflady jakiś zapomniany przepis nieżyjącej babci - może wywołacie w ten sposób dawno nie odkurzane wspomnienia?? A może dobre duchy?
Zapach, aromat, ciepło - to to czego potrzeba nam najbardziej - szczególnie jesienią i zimą. Możemy dzięki nim podgrzać atmosferę naszego domu - temperaturę naszego ciała i nasze zziębnięte serca.
Powodzenia:)


Zobacz również

3 komentarze:

  1. Ja mogę zjeść :)

    napisał: everydayitry 2009/10/28 14:05:46

    OdpowiedzUsuń
  2. W gotowaniu jest coś magicznego, co w jakiś sposób współgra z kobiecą duszą. Może nie bez powodu wiedźmę pokazuje się przy kociołku?

    OdpowiedzUsuń

Twoje komentarze są dla mnie bardzo cenne. Zostaw znak, że byłeś, podziel się swoim doświadczeniem, pamiętaj o empatii.
Komentarze są moderowane.
Dziękuję :)